A 69/ Terasy Unhošť

Příznivci architektury, která navazuje na tradice českého meziválečného funkcionalismu, mají nyní jedinečnou možnost splnit si sen o vlastním bydlení.

S developerským projektem Terasy Unhošť přišel na trh nemovitostí nový produkt s osobitou architekturou, která navazuje na dobrou tradici českého funkcionalismu. Terasy Unhošť jsou zcela jiné než ostatní nové stavby v okolí Prahy určené pro ty, kteří hledají vkusné bydlení v čistém prostředí s výbornou dopravní dostupností do Prahy. Vedoucími autory projektu jsou architekti Boris Redčenkov z A69 a Peter Lacko z A.LT. Při návrhu architekti maximálně využili mírně svažitý terén a navrhli terasovité urbanistické řešení s jednoduchou a elegantní funkcionalistickou architekturou.


Ve standardním vybavení mají všechny nabízené domy hliníková okna a vstupní dveře, třívrstvé dubové parkety Magnum, dlažbu, obklady a sanitární vybavení od firmy Villeroy & Boch, smaltovanou vanu Kaldewei, vysoce kvalitní kondenzační kotel De Ditrich atd. Jde o zcela jinou úroveň vybavení všech domů již v základní variantě, kterou nelze srovnávat se standardem jiných projektů – laminátové plovoucí podlahy, plastová okna apod.
Interiéry všech vil svou geometrickou pravidelností a rozložením jednotlivých místností podporují funkcionalistickou myšlenku celého projektu. „Řešení jednotlivých domů projektu Terasy Unhošť je nanejvýš racionální. V úrovni přízemí jsou jednotlivé prvky zástavby uspořádány do tří částí. Na vstupní prostory – předzahrádku (včetně garáže) – navazuje obytná část s kuchyní. Ta je orientována do vstupní části, jídelna a obývací pokoj jsou pak situovány směrem k zadní, soukromé části zahrady. Pobytová zahrada tvoří zmíněný třetí prostor projektu Terasy Unhošť. V patře jsou umístěny intimní části domu, tedy ložnice. Prostorová a dispoziční hierarchie je odrazem celkové snahy zajistit postupný přechod mezi veřejným a soukromým prostorem. Výsledkem je čitelné strukturované prostředí, jemuž je vlastní snadná orientace, identifikace a intimita,“ uvedl Filip Tittelbach za ateliéru A.LT Architekti.

Unhošť je klidné město 15 km od Prahy. Jsou zde dvě základní školy, mateřská škola a škola umělecká. Naleznete tu jak supermarket, tak klasické obchody, lékárny, banky, poštu, cukrárny, restaurace a hospody. V květnu 2010 zde bylo otevřené nové a moderní víceúčelové sportovně-kulturní centrum, které svou kapacitou již počítá s očekávaným rozvojem města. Nedaleko Unhoště (zhruba 2 km) se nachází relaxační centrum Botanika, kde je výborná restaurace i velmi kvalitní golfové hřiště. Okouzlující a uklidňující jsou křivoklátské lesy, které jsou doslova nadosah.

Zájemci o bydlení ve funkcionalistickém stylu navíc v klidném a čistém prostředí mají nyní jedinečnou šanci. Společnost ECM Real Estate Investments A.G. (ECM) nabízí slevu až 20 % na domy ve zcela výjimečném projektu Terasy Unhošť. Například řadový domek s nadstandardní výbavou včetně pozemku lze nyní získat za
4,6 milionů Kč včetně DPH. K tomu navíc voucher na kuchyň v hodnotě 100 tisíc Kč, členství v golfovém klubu Botanika pro celou rodinu v hodnotě 70 tisíc Kč a internet a 02TV na rok zdarma.

Více informací na terasy-unhost.cz/.

Tisková zpráva ECM, 18. 8. 2010

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*