A8000 a Aulík Fišer architekti staví nové administrativní budovy v areálu BB centra na Praze 4

Developerská společnost PASSERINVEST GROUP rozšíří stávající komplex patnácti budov BB Centra o další dvě.
Výstavba menší budovy G v severovýchodní části BB centra o zhruba 7 000 m2 pronajímatelné plochy byla zahájena začátkem října a její dokončení se plánuje na polovinu roku 2013. Budova DELTA v jihovýchodní části vznikne ve dvou fázích a nabídne dohromady 37 000 m2 plochy. Na obě dvě fáze již budova získala stavební povolení a její odhadovaná realizace je 18 měsíců od zahájení výstavby každé z nich.

Budova G nabídne po svém dokončení cca 5500 m2 kancelářských prostor ve 4 nadzemních podlažích, 1000 m2 obchodních ploch v přízemí a také menší jednotky o velikosti 200 – 500 m2. Ve třech podzemních podlažích vznikne 146 parkovacích míst pro nájemce i hosty. „V tuto chvíli vyjednáváme zhruba o 2 000 m2, ale výstavba začala nezávisle na podpisu smlouvy“ říká k projektu Radim Passer, předseda představenstva PASSERINVEST GROUP. Architektonicky projekt navrhla kancelář A8000, generálním dodavatelem je Berger Bohemia.
 

Plánovaná budova DELTA bude mít dvě fáze. V první fázi vznikne osmipodlažní administrativní budova o celkové ploše 18 000 m2 kancelářské plochy. V pěti podzemních podlažích se bude nacházet 363 parkovacích stání pro nájemce i hosty. „Budova DELTA má velmi zajímavý design. Jedná se o dvě devítipodlažní „Háčka“ propojená parterem, ale mohou být propojena i v každém kancelářském podlaží, takže nájemce může získat až 4 500 m2 na patře, což je na trhu unikátní,“ doplňuje Radim Passer, a dodává: „Počítáme i s vybudováním dvou střešních teras, kterých je v BB Centru v tuto chvíli asi pět a jsou u nájemců i zaměstnanců velmi oblíbené.“ Ve druhé fázi budova DELTA nabídne 18 200 m2 pronajímatelné plochy. Obě dvě fáze budou propojeny. Preferovanou variantou je výstavba obou etap současně, v tomto případě ale bude záležet na předpronájmu. Za architektonickým návrhem stojí Aulík Fišer architekti.

BB centrum také spustilo v nedávné době nové internetové stránky www.bbcentrum.cz.
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*