Konverze původní stáje na rodinný dům v provincii Caceres ve Španělsku.
architekt: abaton
stavební projekt: abaton
interiér project: abaton + batavia (zařízení nábytkem)
tým autorů: Camino Alonso (architekt, vedoucí projektu, ředitel kanceláře), Ignacio Lechon (krajinářský architekt, manažer projektu), Fernando Alonso (důlní inženýr, manažer stavebního a technického projektu)
zastavěná plocha: 322 m2
pozemek: 5 ha
materiály: recyklovaný kámen, ocel, beton
foto: Belen Imaz
Rodinný dům situovaný ve zvlněné krajině byl transformován z opuštěné stáje. Soudobá intervence respektuje prostředí, konstrukce je zachována v původním stavu. Podlouhlá jižní fasáda je ve svahu orientována směrem do údolí a je vystavena slunci a světlu po celý den. Kamenné podpůrné zdi byly místy otevřeny, aby se lépe využilo přirozené osvětlení interiéru. Konstrukce byla v otevřených místech doplněna o kovové sloupky, rustikální vzhled stavby zůstal zachován. V původnmí seníuk na půdě jsou nyní ložnice.
Pozemkem protékají dva potoky, které slouží pro výrobu elektřiny v zimních měsících (malá vodní turbina). voda je přivedena do fontány ve vnitřním dvoře i do většího zásobního rybníčku. Dvůr se může propojit s interiérem pouhým posunutím sprosklených dveří v kamenné stěně. Obyvatelé si tak mohou užít zurčení vody ve fontáně.
přízemí
patro
řez
řez
To máte co slavit.taková lumpárna,památkově chráněné i Uneskem. Zločinci že SŽ nechali most schválnězchátrat,je to na trestní oznámení. Odborníci vypracovali…
Tak si říkám, nakolik je takto nasvícená katedrála autentická, jestli má tu správnou atmosféru. Nebo jestli by ji původní stavitelé…
Ostrava to udělala chytře a tím, že počkala, objevila a mohla vyřešit i novodobý problém se zásilkovými boxy.
Bez ohledu na hodnocení co je hezké má tahle lávka ohromné plus hlavně pro děti, a to v průhlednosti zábradlí.
Nádhera! jaká lehkost oproti tuposti lávky v Praze mezi Karlínem a Holešovicemi !!!!