Adapterra Awards

(ČTK) – Zájemci znovu mohou přihlásit do soutěže uskutečněné projekty pomáhající přizpůsobit města, domy a krajinu změnám klimatu. V tomto týdnu začal druhý ročník Adapterra Awards, kdy vítězné projekty vybere odborná porota a nejsympatičtější projekt si hlasováním vybere i veřejnost. V tiskové zprávě to za pořadatelskou Nadaci Partnerství uvedl David Kopecký. Loni jako nejsympatičtější projekt lidé zvolili Ptačí park Josefovské louky na Náchodsku.

Technologická nebo přírodě blízká řešení mohou do soutěže hlásit vlastníci, investoři, projektanti nebo zhotovitelé, a to na www.adapterraawards.cz. Tipy na příklady dobré praxe ze svého okolí však může prostřednictvím webu posílat kdokoli. „Všechny kvalitní projekty, které projdou hodnocením odbornou porotou, následně zveřejníme v internetové databázi, která slouží jako živá inspirace obcím, investorům, ale třeba i domácím kutilům,“ uvedl specialista na adaptace z pořadatelské Nadace Partnerství Martin Ander.

Cenu letos získá i nejlepší řešení z Prahy, která se připojila k partnerům soutěže. „Největší výzvu v Praze vidíme v tom, aby městské organizace klimatické a adaptační cíle vzaly takříkajíc za své. Právě pražské příspěvkovky a další organizace jsou totiž klíčové pro to, aby se adaptační vize staly každodenní praxí. Neméně důležitá je spolupráce odborů magistrátu, zapojení městských částí a v neposlední řadě samotných obyvatel hlavního města, kteří mohou přihlašovat vlastní adaptační nápady a projekty,“ uvedl náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN).

Čas na přihlášení projektů mají zájemci do konce března. V loňské soutěžní premiéře lidé přihlásili 24 projektů. Pro nejsympatičtější z nich, Josefovské ptačí louky, hlasovalo přes 4000 lidí. Ve veřejném on-line hlasování mohou lidé i letos znovu vybrat ten svůj nejsympatičtější, a to od začátku srpna do konce září.

Doplněno Stavbaweb:
Adapterra Awards 2020 hledá inspirativní projekty, které pomáhají přizpůsobit naše města, domy a krajinu klimatické změně. Vytváří unikátní databázi nejlepších příkladů adaptačních opatření. Do soutěže může svůj projekt přihlásit jednotlivec i organizace, která projekt financovala, projektovala, podílela se na jeho výstavbě nebo ho vlastní. Seznam přihlášených projektů bude uveřejněn 15. dubna 2020.
Soutěžní kategorie:
  • Volná krajina
  • Zastavěné území
  • Pracovní prostředí
  • Náš domov
Více na www.adapterraawards.cz

Související články:
Adapterra Awards  18.9.2019

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*