Administrativně obchodní centrum H-park Brno Heršpice

V Brně začala po roce zpoždění výstavba H-parku. Autorem projektu je atelier Architekti 4a, hlavním architektem projektu je Jan Schindler, architekty Robert Damec a Dana Sedláčková (doplněno Stavbaweb).(ČTK) – V Brně začala po roce zpoždění výstavba jednoho z největších developerských projektů v regionu, takzvaného H-parku. Bude stát v atraktivní lokalitě poblíž centra města v Heršpické ulici, kde roste například mrakodrap AZ Tower. Společnost Raiffeisen Leasing Real Estate do projektu investuje 200 milionů korun. ČTK to řekl Hynek Stupák z Raiffeisen Leasing Real Estate.

Podle něj firma už pronajala zhruba polovinu prostor. Projekt o rozloze 8000 metrů čtverečních nabídne mix obchodních, kancelářských a skladovacích ploch. Firma je bude pronajímat. Stavbu chce mít hotovou příští rok v dubnu.

H-park bude kromě AZ Toweru konkurovat například společnosti CTP Invest, která firmám ve stejné lokalitě volné prostory také nabízí. Raiffeisen Leasing Real Estate nakonec staví pouze menší část svého původního záměru. Pro další fáze má územní rozhodnutí na kancelářské prostory.

Většinu průmyslových i kancelářských prostor v Brně nabízí firmám developer CTP Invest. Odborníci předpokládají, že příchod nového investora přinese na trh oživení.

"Brněnský trh má v rámci České republiky unikátní pozici. Poptávka po pronájmu komerčních nemovitostí je zde dlouhodobě vysoká," uvedl Jiří Kristek ze společnosti Cushman & Wakefield.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*