Administrativní park IQ Ostrava / Tieto Towers

Výstavba dvou věží Tieto Towers administrativního parku IQ Ostrava úspěšně pokračuje. Koncem února bylo u obou věží dosaženo konečné výšky (53,2 m a 42 m). Pro srovnání – nejvyšší budovou Ostravy je Nová radnice, ta je vysoká 85,6 m.
Autorem projektu je Václav Hlaváček ze studia Acht (doplněno Stavbaweb).

Tieto Towers Tieto Towers

16 000 m2 z celkových 22 000 m2 plochy si pronajala společnost Tieto, lídr v oblasti informačních technologií a inženýrských služeb v Evropě, která bude v administrativním centru zaměstnávat na 1 550 svých zaměstnanců.

„Věříme, že moderní, flexibilní a účelné kanceláře Tieto Towers pomohou většímu komfortu našich zaměstnanců. Naše společnost si od nového reprezentativního sídla slibuje také podporu stávajících obchodních aktivit a jejich expanzi, stejně jako nábor dalších zaměstnanců“, uvedl Petr Lukašík, ředitel společnosti Tieto.
Tieto Towers
Budovy Tieto Towers v IQ parku Ostrava budou mít statut tzv. zelené budovy. Jsou certifikovány systémem BREEAM, což představuje 30procentní úspory energií pro jejich nájemce. IQ Ostrava Office park se tak řadí mezi první budovy v moravskoslezské metropoli, které získaly tento certifikát.

Pro zaměstnance a širokou veřejnost bude v budovách Tieto Towers v IQ Ostrava Office Parku otevřena také restaurace, fitness centrum a několik obchodních jednotek.

Zajímavosti o stavbě:
• 3 000 m3 betonu použitého na stavbě
• 2 500 kg oceli a téměř 100 000 m2 bednění a podpěr
• v průměru 150 lidí pracujících každý den na stavbě
tisková zpráva

Související články:

Tieto Towers

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*