(ČTK) – Izraelský developer AFI Europe chce po několikaletém odkladu začít příští rok stavět na území brownfieldu někdejších výrobních hal ČKD ve Vysočanech a Hloubětíně rozsáhlý projekt AFI City. Předpokládanou výši investice na 15 hektarech firma odmítla zveřejnit, podle deníku E15 by se měla pohybovat ve stamilionech korun.
Podle dokumentace předložené úřadům k posouzení vlivu projektu na životní prostředí má AFI City tvořit 14 budov. V deseti z nich budou převážně kanceláře, ve čtyřech byty. Kromě toho slibuje developer výstavbu mateřské školy, zahradní restaurace a fitness.
Stavět by se mělo v sedmi etapách, přičemž první mají přijít na řadu už příští rok kanceláře, píše list. AFI Europe počítá s tím, že tři budovy budou v provozu už v roce 2016.
zdroj obr.: wwww.afi-europe.eu











Velmi zajímavé vydání, architektura není jen o stavbách, ale také o tom, jak reaguje na změny společnosti a způsobu života.…
Děkuji za další dávku inspirace ze světa architektury a staveb 👏
no, tak to je fakt skvost
Obzvlášť ten přimontovanej Bauhaus zezadu, to je něco.
Proboha, a co takhle nějaké barvy na chodby? Třeba různě barevné dveře - i pro snadnější orientaci. Tohle je jak…