Společnost AFI EUROPE Czech Republic připravuje výstavbu nového administrativního centra na pozemku mezi ulicemi Pernerova a Korybutova v pražském Karlíně. Původní projekt administrativní budovy, který společnost koupila od bývalého vlastníka pozemku s platným územním rozhodnutím a stavebním povolením, se AFI EUROPE rozhodla upravit v souladu s moderními požadavky kategorie A administrativních budov. Autorem návrhu nové budovy je ateliér CMC Architects.
V porovnání s platným projektem bude nový projekt s 5 nadzemními podlažími a jedním ustupujícím podlažím o 6 metrů nižší. Kapacita hrubých podlažních ploch bude o 2000 m² menší. Tomu se úměrně snižuje i počet parkovacích míst, bude o 84 nižší. Oproti vydanému stavebnímu povolení se naopak zvětšují plochy zeleně v parteru. Nový projekt je navržen v souladu s platným územním plánem a legislativou.
Významným parametrem nového architektonického řešení od společnosti CMC Architects je jeho vstřícnost k životnímu prostředí. Projekt je konstruován tak, aby splňoval certifikát tzv. zelených budov podle ekologického standardu BREEAM. Díky přepracování projektu vznikne v okolí budov nový prostor pro odpočinek nejenom pro návštěvníky a zaměstnance budovy, ale i pro obyvatele Karlína. Ti budou moci využít i nový park, který vznikne v prostoru před zrekonstruovanou barokní kapličkou. Stávající stromová výsadba při ulici Pernerova bude doplněna a rozšířena.
Navržená stavba AFI Karlín Business Centre měřítkově a výškově nijak nepřesahuje okolní zástavbu a respektuje historickou lokalitu Karlína. „Nové urbanisticko-architektonické ztvárnění vychází z několika významných momentů – pozemek se nachází na samém okraji lokality, na ose Pernerovy ulice, kde tvoří její zakončení v pohledu od západu. Navržený objekt svým tvarem navazuje na motiv diagonálních ulic, vytváří dialog se sousední Sakařovou školou a respektuje dominantu kopce Vítkova – zaoblená forma budovy byla navržena jako symbolický předěl mezi přírodní scenérií Vítkova a soustředěnou zástavbou pod ním. Pětipodlažní budova v podobě dvou křídel spojených otevřeným proskleným atriem vytváří dojem členitosti a transparentnosti objektu. Okolí tvoří veřejně přístupné prostranství s plochami zeleně, součástí urbanisticko-architektonického konceptu jsou v neposlední řadě i parkové úpravy v okolí barokní kapličky, která je stávající dominantou západní části pozemku,“ říkají autoři návrhu z CMC Architects.
Další pozitivní změnou oproti projektu platného stavebního povolení je přesunutí výjezdu z garáží z ulice Korybutovy do vhodnější polohy vjezdu a výjezdu přímo z ulice Pernerovy tak, aby auta přijíždějící z centra mohla rovnou vjíždět do podzemí a nemusela se dostávat do blízkosti základní školy na Lyčkově náměstí. Opatření pro omezení hluku učinil investor již v roce 2008 investicí do protihlukové stěny podél železniční trati.
tisková zpráva
Související zprávy:
Související zprávy:
To máte co slavit.taková lumpárna,památkově chráněné i Uneskem. Zločinci že SŽ nechali most schválnězchátrat,je to na trestní oznámení. Odborníci vypracovali…
Tak si říkám, nakolik je takto nasvícená katedrála autentická, jestli má tu správnou atmosféru. Nebo jestli by ji původní stavitelé…
Ostrava to udělala chytře a tím, že počkala, objevila a mohla vyřešit i novodobý problém se zásilkovými boxy.
Bez ohledu na hodnocení co je hezké má tahle lávka ohromné plus hlavně pro děti, a to v průhlednosti zábradlí.
Nádhera! jaká lehkost oproti tuposti lávky v Praze mezi Karlínem a Holešovicemi !!!!