AGC dodává veškeré skleněné prvky pro Arena Corinthians

— nový stadion s prosklenou fasádou, ochozy a lóžemi, který bude hostit zahajovací zápas Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii v roce 2014

Společnost AGC, nejvýznamnější světový výrobce skla, chemikálií, keramiky a ostatních high-tech materiálů a komponent, dnes ohlásila, že se stala výhradním dodavatelem veškerých skleněných prvků pro stadion Arena Corinthians. Tento sportovní stánek, který se nachází v brazilském Sao Paulu, nabízí design zvýrazněný skleněnými prvky, zejména z vysoce světelně prostupného skla, které bylo vybráno pro své estetické kvality. Uvidíme jej na fasádách, prosklených ochozech a VIP lóžích.


 

Společnost AGC se stala oficiálním dodavatelem skleněných prvků pro stadion na základě příznivého hodnocení skla Planibel Clearvision, speciálního floatového skla, které poskytuje výjimečnou průhlednost díky minimálnímu množství příměsí. Nízký obsah železa umožňuje, aby se předměty za ním jevily přirozeně, v původním zbarvení. Toto extra čiré sklo také zajišťuje optimální tepelnou a světelnou prostupnost, a přispívá tak k udržitelnému provozu stadionu.
„Sklo Planibel Clearvision od AGC jsme zvolili pro jeho vynikající transparentnost, kvalitu a barevnou stabilitu a samozřejmě s ohledem na spolehlivost dodávek,” říká Anibal Coutinho, hlavní architekt Areny Corinthians. „Jedná se o domovský stadion sportovního klubu Corinthians Paulista, bylo tudíž nutné použít týmové barvy, což je černá a bílá. Na základě několika testů jsme určili, že Planibel Clearvision je ideálním materiálem pro tento architektonický projekt, který vejde do historie díky svému jedinečnému využití čistě bílých odstínů.”
 
„Pro skleněné prvky stadionu Arena Corinthians bylo sklo Planibel Clearvision perfektní volbou,” říká Davide Cappellino, prezident AGC Glass Brazil. „Do široké řady architektonických aplikací Planibel Clearvision patří interiérové příčky, fasády, čelní plochy obchodů a obrazovky v muzeu, zatímco k průmyslovým aplikacím se řadí osvětlení a kryty solárních panelů, nábytek a sprchové zástěny.”
 
Arena Corinthians je co do velikosti 11. největším stadionem v Brazílii se 48 234 místy k sezení. Stadion, nově vybudovaný brazilskou společností Odebrecht, nabízí originální moderní vzhled a stane se dějištěm šesti zápasů Mistrovství světa ve fotbale v roce 2014, a to včetně zahajovacího utkání. Východní fasáda stadionu, kde bylo použito sklo Planibel Clearvision od AGC, je se svými 170 m na délku a 20 m na výšku největší obrazovkou pro sledování videoprojekce na světě. Celkem bylo na fasády, ochozy a VIP lóže použito 72 000 m2 skla o hmotnosti 1500 tun.
â?? Fasády – sklo Planibel Clearvision je použito na východní a západní fasádě. Západní fasáda (6900 m2) je sestavena z 1080 dílů různých typů skla, včetně kaleného, vrstveného, dekorovaného sítotiskem a dvojitě ohýbaného skla. Prohnutí fasády připomíná obrázek míče, který naráží na zadní stranu sítě. Východní fasáda je pokryta 1300 skleněnými panely o délce 1,2 m a svojí celkovou plochou 3400 m2 představuje největší videoobrazovku na světě.
â?? VIP lóže – VIP lóže kryje přibližně 17 000 m2 skla Planibel Clearvision o síle 6–12 mm. Kalené, vrstvené a sítotiskem potištěné sklo Planibel Clearvision nabízí divákům vysoký komfort tím, že umožňuje prostupnost optimálního množství slunečního světla.
â?? Ochozy – na ochozy bylo použito přibližně 22 000 m2 skla Planibel Clearvision.
 
Skupina AGC je se svým mateřským podnikem Asahi Glass Co., Ltd., se sídlem v Tokiu, největším výrobcem plochého skla, skla pro automobily a displeje, chemikálií a dalších high-tech materiálů a komponent. Skupina AGC vychází z více než stoleté tradice technických inovací a je předním specialistou s celosvětovou působností v oblasti skla, fluorové chemie a technologií keramických materiálů. Skupina zaměstnává v celosvětovém měřítku přibližně 50 000 osob a prostřednictvím své podnikatelské činnosti ve zhruba 30 zemích dosahuje ročních tržeb ve výši cca 13 miliard USD. Další informace naleznete na stránkách www.agc-group.com.
Podrobnější informace o skle Planibel Clearvision naleznete na www.yourglass.com.

podle podkladů společnosti AGC Flat Glass Czech a. s.

Doplněno Stavbaweb:
Oficiální stránky Arena Corinthians
Arena Corinthians / WikipediaZadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*