AGC Glass Building

Budova AGC Glass Building je dílem architektonických kanceláří Samyn & Partners a BEAI, jež se spojily se stavební společností Van Roey. Byla financována společností Axa Belgium, která ji pronajímá AGC na základě nájemní smlouvy na 15 let.Slavnostní otevření AGC Glass Building
V úterý 30. září společnost AGC Glass Europe slavnostně otevřela za přítomnosti četných zástupců z ekonomické, politické a průmyslové sféry a tisku své nové sídlo společnosti AGC Glass Building, budovu s téměř nulovými náklady na energie, a to v Louvain-la-Neuve, 25 km jižně od Bruselu. AGC Glass Building pojme více než 500 osob, a na jednom místě tak soustředí veškeré manažerské a administrativní služby skupiny, jež byly dříve roztroušeny v různých místech země.

Udržitelnost a pohodlí
Budova AGC Glass Building obdržela certifikaci BREEAM1 za vynikající úroveň ve fázi designu. Vykazuje téměř neutrální energetickou bilanci. Její potřeby na vytápění, chlazení a umělé osvětlení jsou tímto fakticky sníženy. Nezbytná energetická spotřeba je s velkou rezervou kompenzována elektřinou vyráběnou jak 900 fotovoltaickými panely na střeše, tak i pomocí geotermie. Ve svém zahajovacím projevu Jean-François Heris, generální ředitel AGC Glass Europe a předseda Union Wallonne des Entreprises (Valonského svazu podnikatelů), vyjádřil uspokojení s výběrem špičkového sklářského řešení, které sehrálo klíčovou úlohu při realizaci udržitelného a inovativního sídla společnosti. A profesor David Strong, autor studie o přínosech přirozeného světla pro uživatele budovy dodal: „Byla navržena tak, aby všem jejím uživatelům nabídla prostorné a dostupné niky poskytující vysokou kvalitu přirozeného světla, čímž tato budova skvěle zapadá do nové generace udržitelných staveb, které kladou větší důraz na pohodlí jejich uživatelů“Sklářské inovace 
Tato budova, která je postavena na pilotech s parkovací zónou v přízemí přímo pod budovou upoutá z vnější strany svým dvojitým skleněným pláštěm. První, vnitřní strana, se skládá z extračirých dvojskel se superizolačními povlaky a s řízeným prostupem sluneční energie2. Druhá, vnější strana, je dynamická a tvoří ji skleněné lamely, které jsou pohyblivé a na obou stranách potištěné střídavými bílými pásy. Svou polohu přizpůsobují automaticky pohybu slunce, a tak optimalizují přívod přirozeného světla, čímž chrání uživatele budovy před oslněním a horkem. Uvnitř budovy se ve dvou poschodích nacházejí kanceláře, konferenční centra, občerstvovací zóny, terasy a zahrady či patiové zahrady. Celek protíná majestátní vnitřní galerie s auditoriem.

Poznámky
1 Building Research Establishment Environmental Assessment: evropská certifikace stvrzující environmentální výkonnostní parametry budov.
2 Externí fasády z Thermobelu TopN+ na sklech Clearvision, která jsou zvolena díky skvělému kompromisu mezi tepelnou izolací, výkonem barev a maximální světelnou účinností. Vnitřní fasády (patia) jsou z Thermobelu EnergyN na sklech Clearvision, která jsou zvolena díky skvělému výkonu v oblasti tepelné izolace a protisluneční ochrany.


© Project: Philippe SAMYN and PARTNERS sprl, architects and engineers – BEAI sa, Artistic integration: Georges Meurant,
© Photo: Marie-Françoise Plissart; Jean-Michel Byl

 Více informací na: www.agc-glass.eu (korporátní stránky), www.yourglass.com (sklo pro stavebnictví), www.agc-automotive.com (sklo pro automobilový průmysl).

podle podkladů AGC Flat Glass Czech
foto: AGC


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*