Amazon Court

— nová část karlínského River City Prague

 

Na Rohanském nábřeží v Praze 8 vyrostla nová energeticky úsporná budova Amazon Court, další z budov projektu River City Prague společnosti Europolis.

Budova Amazon Court svým technickým řešením plně zapadá do investiční strategie projektu River City Prague společnosti Europolis. Amazon Court má sedm nadzemních a tři podzemní podlaží a svým nájemníkům nabízí 19 800 m² kancelářských prostor a 2 200 m² pro služby a multifunkční využití. Ve dvou podzemních podlažích je k dispozici 254 parkovacích míst, ve třetím podzemním podlaží se nachází technické zázemí budovy a skladovací prostory.

Jak je typické pro karlínské budovy společnosti Europolis, i Amazon Court využívá energeticky úsporných technologií, jež spočívají ve spojení nejmodernějších technických vymožeností s promyšleným využitím přírodních zákonitostí. Typickým příkladem tohoto přístupu je již prověřený systém zajištění klimatu vnitřních prostor pomocí tzv. záplavového větrání, jež zajišťuje nadstandardní objem přísunu čerstvého vzduchu při zachování akustické pohody, kterou nelze konvenčními systémy dosáhnout.

Amazon Court je jedinečný nejen svými technologickými aspekty, ale bezpochyby i svým architektonickým a stavebním řešením. Dva železobetonové trakty budovy jsou propojeny celkem deseti „mosty“, ve kterých jsou umístěny rovněž atraktivní kancelářské prostory. Toto řešení společně s unikátní konstrukcí prosklených štítových stěn ze severu a jihu budovy nabízí ojedinělý výhled na panoramata Prahy a vytváří dominantní prvek — rozlehlé atrium.

Prostor atria zaujme systémem různobarevných posuvných žaluzií, které reagují na pohyb slunce, vodními plochami a rozmanitou zelení, které dohromady vytvářejí veřejný prostor s unikátní atmosférou. Atrium je zastřešeno tzv. ETFE fólií – pneumaticky podporovanou membránovou konstrukcí, která se vyznačuje vynikajícími mechanickými a tepelně izolačními vlastnostmi. A právě na budově Amazon Court byla ETFE fólie použita poprvé v České republice.

„Také v případě Amazon Court jsme se snažili o maximální propojení přírodních sil a moderních technologií,“ říká ředitel společnosti Europolis Petr Urbánek a dodává, „o tom, že se nám to podařilo, svědčí nejen pěkné a zdravé kancelářské prostředí, ale i současný zájem budoucích nájemců a již získané mezinárodní ocenění. Všechny technologické atributy, společně s architektonickým a stavebním řešením, zajišťují nebývalou flexibilitu s minimálními náklady na úpravy vnitřních prostor, a již tradičně velmi nízké provozní náklady budovy pro nájemce.“

Za svůj neotřelý design a technické inovace získala budova Amazon Court mezinárodní ocenění Mipim Architectural Review „Future Project“ Award 2008 (Budova budoucnosti).

Tisková zpráva Europolis Real Estate Europolis Real Estate
Praha, 29. září 2009, Crest Communications, a. s.


Doplněno Stavbaweb:
Amazon Court

Budova získala v roce 2008 mezinárodní ocenění Mipim Architectural Rewiew „Future Project“ Award. (Více informací naleznete zde.)

Developer: Europolis real Estate Asset Mannagement, s. r. o.
(SPC RCP Amazon, s. r. o.)
Architekt:
Schmidt, Hammer, Lassen
Vedoucí projektu: ARCADIS Project Management, s. r. o.
Projekční tým: RFR Paris, ATREA spol. s r. o., ZEF Sustainability Consultans and Low Energy Engineers
Generální dodavatel:n Metrostav, a. s.


7 nadzemních podlaží
3 podzemní podlaží
Kancelářská plocha: 19 800 m² 
Multifunkční využití: 2200 m² (obchody a služby)
254 míst k parkování v podzemních garážích

River City Prague:

Danube House
— Dokončeno 2003
Nile House
— Dokončeno 2005
Amazon Court
— Budova převzata od GD v červnu 2009
Hotel
— Ve fázi projektu
Dvě residenční budovy
— Ve fázi projektu

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*