Anenské lázně otevřely nový lázeňský komplex za 420 mil. korun

Na výstavbu získaly dotaci Evropské unie 160 milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod.

Lázně Bělohrad (Jičínsko) 23. září (ČTK) – Společnost Anenské slatinné lázně z Lázní Bělohrad na Jičínsku otevřela nový lázeňský komplex za 420 milionů korun. Kapacita objektu nazvaného Strom života je asi 150 lůžek. Dosud lázně disponovaly zhruba 350 lůžky. Na výstavbu získaly dotaci Evropské unie 160 milionů korun z Regionálního operačního programu Severovýchod. ČTK to dnes řekla předsedkyně představenstva lázní Jitka Ferbrová.

  

Nové zařízení podle ní spadá do kategorie takzvané lázeňské turistiky. Nabízí například rehabilitační a relaxační pobyty, programy pro snížení obezity, individuální lázeňské procedury, rekondiční programy. Ubytování je ve čtyřhvězdičkovém standardu, v objektu jsou například dvě restaurace a bazén. Pobyt si klienti platí sami, zdravotní pojišťovny jej nehradí. Lázně předpokládají, že část hostů bude ze zahraničí.

  

V komplexu, který vyrostl za 13 měsíců na místě bývalého městského penzionu na okraji města, vzniklo asi 100 nových pracovních míst. Z nich je asi 85 již obsazeno. Před otevřením Stromu života měly lázně kolem 240 zaměstnanců.

  

Vedle evropské dotace lázně zbytek investice hradily úvěrem ve výši 160 milionů korun a vlastními zdroji z navýšení základního kapitálu akcionáři. Několik stovek milionů korun lázně investovaly již v minulých 17 letech, a to hlavně do zvýšení a zkvalitnění lůžkové kapacity, postavení nového léčebného pavilonu a vybudování bazénu.

  

V klasických lázeňských programech se lázně zaměřují na léčbu pohybového ústrojí. V poslední době se v nich ročně léčilo kolem 7000 pacientů. Tržby lázní se dosud pohybovaly kolem 150 milionů korun ročně, jejich zisk byl v řádu milionů korun.

  

Zdeněk Rychtera sap

  

Doplněno Stavbaweb:
Více informací naleznete zde.

  

Související články:
Resort Strom života v Lázních Bělohrad

  
video

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*