Antikvariát a klub Fiducia Vás zve na Den architektury

Fiducia v rámci Dne architektury pořádá vycházku s historikem architektury Martinem Strakošem z Radvanic do Michálkovic. V sobotu 29.9. ve 14:00 , sraz účastníků ve 14:00 u kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Ostravě-Radvanicích, Těšínská ulice, autobusová zastávka U Švasty (autobusy MHD č. 22, 28, 29, 30, 38 z centra Ostravy).


„Tentokrát jsem v rámci Dne architektury procházku zaměřil na místní architektonickou tvorbu přelomu 19. a 20. století na příkladu dvou poměrně málo známých ostravských příměstských čtvrtí. Prohlédneme si stavby spojené se zdejším bouřlivým náboženským a duchovním životem, kostely, sbory a sídlo spiritistického hnutí, dále školní budovy a dělnické kolonie, související se zdejší těžbou uhlí. Navštívíme jedinou ostravskou dřevěnku a uvidíme, jaké různé podoby může mít periferie. Vydáme se zkrátka na cestu od kostelů k šachtě.“
Martin Strakoš

V rámci Dne architektury proběhnou i další vycházky v Ostravě, ale i v Havířově. Více informací najdete na stránkách Dne architektury zde.

Zdroj:
http://www.facebook.com/antikfiducia

www.denarchitektury.cz
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*