Antracit House

Na brownfieldové ploše v průmyslové zóně v Ostravě-Kunčičkách byla dokončena stavba budovy s názvem Antracit House. Jako své centrum ji bude využívat stavební společnost HSF System, která se zaměřuje na generální dodávky staveb. Přestěhuje se sem 70 jejích zaměstnanců, dalších 30 pracuje v Plzni a na Slovensku. Užitná plocha nové budovy je 2800 metrů čtverečních a stavba byla hotová za půl roku. Náklady dosáhly přibližně 70 mil. Kč.
„Z malé firmy se čtyřmi lidmi jsme se za 14 let stali společností s tržbami 1,7 mld. Kč a stovkou zaměstnanců. Tento růst si vyžádal potřebu nové budovy, kde bude pod jednou střechou administrativní, skladovací a výrobní část. Jednou z našich výhod pro investory je totiž skutečnost, že jako generální dodavatel staveb dokážeme mnoho činností provést sami bez nutnosti najímat subdodavatele,“ řekl ředitel společnosti HSF System Jan Hasík.
Společnost HSF System obsadí většinu plochy v budově Antracit House, zbytek budou využívat další nájemci. V jedné části vznikne jídelna pro zaměstnance celé průmyslové zóny v Ostravě-Kunčičkách.
Tisková zpráva

Autor projektu: Architektonická kancelář Arkos, Ing. Pavel Obroučka
Dodavatel: HSF System a.s.
Konstrukce: železobetonový prefabrikovaný skelet
Materiály: fasádní sendvičové panely; částečně obloženo fasádou Termowood a také atypicky prolamovaným plechem, hliníkové prosklené konstrukce s izolačním trojsklem, prosklené vnitřní příčky a bezrámová zábradlí; dřevěné obklady interiéru při kombinaci se strohým betonovým skeletem
Technologie: tepelná čerpadla pro vytápění a chlazení objektu, mechatronický systém zámků, LED osvětlení 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*