V Pavlově byla v prosinci zahájena výstavba archeologického parku, který návštěvníkům umožní prohlédnout si jedinečné paleolitické sídliště a dozvědět se podrobnosti o životě našich předků. Výstavní prostor má evokovat návštěvu jeskyně – prakticky celý objekt je skryt v terénní vlně.
Návštěvníci uvidí nejen osídlení z doby před 25 – 27 000 lety, ale také umělecké a technologické předměty či hroby. Sídliště paleolitických lovců bylo objeveno již v polovině minulého století a vzhledem ke svému mimořádnému významu je národní kulturní památkou. Záměrem Regionálního muzea v Mikulově je za podpory Jihomoravského kraje toto kulturní dědictví zpřístupnit veřejnosti a přispět ke zkvalitnění kulturně-turistické nabídky v této oblasti. Zvláštní pozornost bude věnována rozvoji edukačních aktivit.
V hlavní budově se kromě výstavních prostor bude nacházet také administrativní, technické a sociální zázemí. Řešena je jako železobetonový monolit. Interiér bude vytvořen kombinací pohledového betonu s reliéfními otisky nehoblovaných prken, dubového dřeva a skla. Budova bude napojena na nově budované inženýrské sítě a příjezdovou komunikaci s parkovištěm.
Financování projektu, jehož cena je bezmála 96 milionů korun, je umožněno díky dotaci z programu ROP Jihovýchod. Téměř 20 miliony korun podpořil tento projekt Jihomoravský kraj. Ve veřejné zakázce bylo jako dodavatel stavebních prací vybráno sdružení firem OHL ŽS, a.s. a SKR stav, s.r.o.
Investorem projektu je Regionální muzeum v Mikulově, autorem architektonického návrhu a dokumentace pro provedení stavby je architekt Radko Květ.
Tisková zpráva
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,
Nějak tomu nerozumím. V článku se píše o fasádním stínícím prvku, ale fotky a část textu je o vnitřní stěně.…
co na to říci - na Mercerově stupnici kvality měst se na prvých třech místech obvykle střídají Vídeň, Curich a…