ARCHIFEST Den s architekturou v Praze 3

Fotogalerie ke článku (1)

J. Plečnik, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně

J. Plečnik, kostel Nejsvětějšího Srdce Páně
Celá fotogalerie (1)

Sobota, 6. prosince 2008
Malý festival architektury určený pro žižkovskou veřej

Archifest nabízí cestu k oživení místa a k lepšímu poznání stavebních a urbanistických kvalit, které se často nedostanou do našeho zorného pole.
Archifest vás nepřivede do učeben, ale naopak, nechá před vámi čtvrť „procitnout" skrze přímou zkušenost v kontaktu s domem, ulicí a náměstím. Zážitek z architektury se stane výjimečnou kulturní událostí.

Den zahájíme přednáškou architektů Jana Sedláka a Zdeňka Lukeše, kteří vás seznámí s význanými domy i jejich kontextem.

Znalci Žižkova vědí, že oba architekti jsou také autory knížky o žižkovské architektuře, která nedávno vyšla, doprovázena snímky předních fotografů Ester Havlové a Karla Cudlína v nakladatelství Argo.
Koncertní a výstavní síň Atrium, Čajkovského ulice 12/12a, v 9. 30 h.

Den naplní „žižkovovědný“ výlet — architektionicko-urbanistická procházka srdcem Žižkova.
Zájemci na něj vyrazí buď hned po skončení přednášky společně se Zdeňkem Lukešem a nebo samostatně: Mapový průvodce, který bude k této události speciálně vydán, nabídne navigaci na významná místa i domy. Vyrazit tak můžete tempem i v čase, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Slavnost tohoto výjimečného Dne s architekturou na Žižkově uzavře dramatizace dosud nepublikovaných dopisů Josipa Plečnika, umělce a autora Kostela Nejsvětějšího srdce Páně.
Dopisy, jež pokrývají více než dvacetileté období, ilustrují úvahy i tvůrčí pochybnosti provázející projektování a práce na tomto vyjímečném díle, jehož hodnoty potvrzuje nominace na zápis do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Hudebně dramatický pořad, připravený ve spolupráci s pražskou DAMU, bude při příležitosti Archifestu předveden v jediném představení.
Zasvěcený úvod pronese prof. Matúš Dulla z Fakulty architektury ČVUT.
Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, v 19. 30 h.

Vstupné dobrovolné.


Pramen: Jiří Horský, +420 602 222 478

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*