ARCHIKULTURA 2015: KERET HOUSE, aneb jak zabydlet škvírku a ostatní projekty Jakuba SZCZĘSNEHO

4. března 2015
přednáška /// 15.00 hodin, Fakulta Architektury VUT v Brně
zahájení výstavy /// 17.00 hodin, Galerie Architektury Brno

Výstava bude otevřena denně od 10. do 18. hodin do 27. března 2015.


Galerie Architektury Brno se letos poprvé zapojí do festivalu ARCHIKULTURA 2015, který ve svém sedmém ročníku vyrostl z ostravské aktivity Galerie výtvarného umění Ostrava a Kabinetu architektury Ostrava do celostátní akce věnující se prezentaci současné architektury. Galerie Architektury Brno představí v rámci ARCHIKULTURY 2015 dílo významného polského architekta Jakuba Szczęsneho, včetně mediálně a světově již známého „Keret House“, který byl označen za „nejužší dům světa“. Společně budou prezentovány i téměř na dvě desítky posledních prací tohoto kreativního architekta.

„Keret House“, označovaný jako nejužší dům na světě, je natolik pozoruhodný projekt, že jej před nedávnem do své sbírky současné architektury zařadilo prestižní Muzeum moderního umění v New Yorku (MoMA) a byl tak zároveň součástí prezentace nových sbírkových přírůstků v rámci výstavy „Conceptions of Space“, která tam proběhla od 4. července do 19. října 2014. S nepatrným časovým odstupem se s tímto projektem a dalšími projekty z dílny Jakuba SzczÄ?sného bude mít možnost seznámit i brněnská kulturní veřejnost.

Výstavu zahájí Jakub Szczęsny a ředitel festivalu ARCHIKULTURA 2015 Tadeáš Goryczka ve středu 4. března 2015 v 17.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno.
Nad výstavou převzala záštitu Anna Olszewska, generální konzulka Polské Republiky v Ostravě.

Více informací o výstavě:

https://www.facebook.com/events/392205014295620

Brněnský program festivalu ARCHIKULTURA 2015 bude pokračovat výstavou Rafi Segal. Architektura: Koncepty a formy, která bude zahájena za účasti Rafiho Segala 1. dubna 2015.
tisková zpráva


 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*