ARCHIP otevírá novou kapitolu

Škola architektury ARCHIP se dnes stěhuje do nově vybudované části Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích. Nové rozsáhlé prostory utvoří zázemí pro studenty z více než 35 zemí světa. Vedení DOXu i ARCHIPu si od spolupráce slibují zejména propojení progresivní galerie a kreativních studentů školy. Své nové prostory ARCHIP slavnostně otevře v 18:00 hodin.

Vysoká škola architektury ARCHIP (Architektonický institut v Praze) je v české akademické sféře unikátní institucí. Škola byla založena před deseti lety z iniciativy dnes již zesnulého architekta Martina Roubíka a jeho ženy Reginy Loukotové. Oba manželé spolu ještě před založením školy vyhráli mezinárodní soutěž na výstavbu nové Alexandrijské knihovny v Egyptě. Dnes škola díky svému mezinárodnímu charakteru nabízí výuku bakalářského i magisterského studia pouze v angličtině. Mezi lektory patří mimo jiné i přední osobnosti z oboru, např. Adam Gebrian nebo Osamu Okamura. Současná prorektorka Klára Doleželová byla v minulém roce jedinou českou členkou poroty prestižní American Architecture Prize. Vedle ní v porotě zasedli akademici z Harvadovy či Yaleovy univerzity. „Jsme rádi, že se nám podařilo najít nové prostory pro naši školu v DOXu. Díky jeho multidisciplinárnímu zaměření se zde otevírají možnosti mnoha společných projektů,“ uvádí Adam Motloch, PR manažer ARCHIPu.
Škola se do Poupětovy 3 přestěhovala z prostor bývalé galerie Kartografie Praha, kde sídlila od roku 2010. Po slavnostním otevření bude následovat vyhlášení výsledků architektonické soutěže Golden Roubík, která je určena studentům. V letošním roce v porotě usedla Lenka Burgerová (FA ČVUT, Městská část Praha 7), Michal Palaščák (Dílna architekti) a Ondřej Hofmeister (Projektil architekti). Akce je otevřena pro veřejnost – zájemci, kteří si chtějí prohlédnout nové prostory a studentské práce, jsou srdečně zváni.

Tisková zpráva; zdroj Architektonický institut v Praze

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*