ARCHIP zahájil první rok výuky

Architectural Institute in Prague (ARCHIP), nová soukromá mezinárodní vysoká škola, zahájil ve Veletržním paláci svůj první akademický rok. Do prvního ročníku se zapsalo více než dvacet studentů – přes polovinu z nich tvoří cizinci. Úvodní týden začal v pondělí 3. října, na Světový den architektury.


Plán na založení soukromé vysoké školy architektury v Praze vznikl před několika lety ve skupině lidí kolem architektů Martina Roubíka (1949–2008) a Reginy Loukotové. V roce 2010 udělilo MŠMT škole státní souhlas a akreditaci bakalářského studijního programu Architektura v anglickém jazyce.

Prostory ARCHIP se nacházejí přímo v přízemí Veletržního paláce, památkově chráněném příkladu funkcionalistické architektury, kde vedení školy slavnostně přivítalo více než dvacítku prvních studentů. Výuku v ateliérech povedou Zdeněk Fránek, Jan Schindler a Jaroslav Wertig, mezi dalšími pedagogy 1. ročníku figurují například Adam Gebrian nebo Osamu Okamura. Večer se studenti i pedagogové zúčastnili akce „Architekti na jedné lodi“, která u příležitosti Světového dne architektury spojila oslavu zahájení akademického roku na ARCHIP s výstavou Přehlídky diplomových prací ČKA a uvedením nového čísla časopisu Era 21.

Studenti prvního ročníku zastupující deset různých zemí ze čtyř kontinentů. Mezinárodnímu charakteru školy odpovídají i její další aktivity. Již během tohoto měsíce navštíví ARCHIP studenti z USA (Iowa State University) a také z Japonska – rektorka Regina Loukotová naopak povede týdenní workshop v Egyptě.

Kromě samotné výuky budou ve škole probíhat také akce pro veřejnost: ještě v průběhu října začne série pravidelných veřejných přednášek s tuzemskými i zahraničními hosty. Bližší informace najdete na www.archip.eu a www.facebook.com/archip.eu.
tisková zpráva

Související články:


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*