Architect, a Puppeteer?

KDY: 10. 6. 2019, 19:00 hod
KDE: Galerie VI PER, Vítkova 2, Praha 8

Citliví architekti to budou pravděpodobně popírat, ale architektura jako praxe a akademická disciplína je živena vírou v to, že dokáže formovat životy lidí prostřednictvím návrhů a vystavěného prostředí. Architektonický návrh představují pochybně vrstvené fikce, projekce a představy: od designu filosofie, kde se očekává, že se hypotetický koncový uživatel bude chovat určitým způsobem, až k vizualizačním technikám, v nichž jsou poddajné výstřižky lidí uspořádány v rámci renderů, jež připomínají spíše divadelní rekvizity než lidské bytosti. Zatímco soukromé prostory nás nechávají řešit architektonický determinismus prostřednictvím osobních vztahů, rozpor mezi snem architekta a jeho vysněným uživatelem a tím, jak skuteční lidé působí na architekturu, není nikde výraznější než ve veřejném prostoru.

Hosté:
Beth Weinstein, architektka a performerka, University of Arizona
Jan Bažant, loutkář, ilustrátor, grafik, scénograf, Divadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze
Justinien Tribillon, urbanista a badatel, Theatrum Mundi, Londýn, a Migrant Journal
Kateřina Vídenová, architektka, MAK, Praha Marta Michalowska, umělkyně a kurátorka, Theatrum Mundi, Londýn, a The Wapping Project
Océane Ragoucy, architektka a badatelka, TVK Architects, Paříž

Diskuse Architect, a Puppeteer? je organizována Theatrum Mundi, Londýn, a Galerií VI PER, Praha, v době konání Pražské Quadrienále 2019.
vipergallery.org

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*