Osmdesáté páté narozeniny oslaví 23. února jeden z nejuznávanějších českých architektů Karel Hubáček. Ač je jako autor podepsán pod celou řadou staveb a podílel se i na obnově požárem zcela zničeného pražského Veletržního paláce, jeho bezesporu nejúspěšnějším a nejznámějším dílem je televizní vysílač a horský hotel Ještěd.
Stavba, realizovaná v letech 1966 až 1973 na vrcholu Ještědu, má tvar rotačního hyperboloidu a přirozeně navazuje na tvar hory Ještěd. Pro svoji eleganci a praktické využití moderních technologií získala v roce 1969 prestižní Perretovu cenu Mezinárodní unie architektů.
V anketě, uspořádané v roce 2000 mezi tuzemskými odborníky, byla vyhlášena nejvýznamnější českou stavbou 20. století, zatímco její autor se v hlasování o nejvýznamnější osobnost české architektury minulého století umístil na čtvrtém místě; do elitní desítky se dostal jako jediný žijící architekt. V roce 2005 byla vyhlášena národní kulturní památkou a Liberec i Liberecký kraj usilují o její zařazení na seznam UNESCO.
Zdroj: ČTK, sad ped, 22. února 2009
U Hostivaře jsem podobný problém nezaznamenala, spíš u Pankráce, ale opraveno, děkuji za upozornění.
Design by neměl být samoúčelný. Bytový architekt by měl vědět, co od dveří chce, Jestli něco skrýt, nebo jestli ukázat…
Krásný byt, ale nemůžu si pomoct, vnucuje se mi představa fronty před jediným WC, kdyby všech 6 lidí, kteří tam…
Tady nebyl problém jen se základy, tady museli určitě prskat i pokrývači.
Ať si říká Ústav pro jazyk český co chce, ale alibisticky připustit, že Florenc je TEN, je stejně hloupé, jako…