Architekti na jedné lodi

Den plný architektury pokračoval i ve večerních hodinách.


Tradiční akci Architekti na jedné lodi, kterou letos hostila Farmářská loď Pražské paroplavební společnosti, neformálně zahájil moderátor
a člen představenstva ČKA Radek Kolařík. Součástí události byla výstava urbanisticko-architektonické soutěže na revitalizaci areálu Perla v Ústí nad Orlicí. Přímo na palubě lodi si mohli účastníci akce prohlédnout 15 soutěžních panelů a porovnat tak úroveň všech oceněných návrhů. Výstavu oficiálně zahájil starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek, který ocenil snahu České komory architektů zvýšit počet architektonických soutěží jakožto přirozeného a nejvhodnějšího nástroje při výběru zhotovitele veřejných zakázek. O průběhu soutěže pak přítomné informoval jeden z členů poroty a člen představenstva ČKA Milan Košař. Výstavu si můžete až do konce června prohlédnout i v prostorách ČKA v Josefské ulici na Malé Straně.

Architekti na jedné lodi zároveň symbolicky ukončili letošní akademický rok na vysokých školách, které se věnují výuce architektury, urbanismu a krajinářské architektury. Za přítomné zástupce vysokých škol promluvil děkan Fakulty architektury ČVUT Ladislav Lábus. Role hostitele se následně ujal předseda ČKA Ivan Plicka, místopředseda ČKA Pavel Hnilička a ředitelka kanceláře ČKA Vladimíra Těšitelová. Příjemný takřka letní večer si všichni přítomní užívali za zvuků hudební produkce DJky Johany Švarcové a uvolněnou atmosféru dokreslovalo občerstvení ve farmářském duchu okořeněné námořnickými nápoji.

SLEDUJTE ČKA
Na novém portálu www.cka.cz a na sociálních sítích (Facebook, LinkedIn, Google+ a Twitter)!

Tisková zpráva ČKA

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*