Architektonická Soutěž Karla Hubáčka

Jste projekční či architektonická kancelář, stavební firma nebo hrdý majitel zajímavé novostavby nebo rekonstruovaného domu? Využijte příležitosti ukázat všem, že v Libereckém kraji hrdě pokračujeme v architektonickém odkazu legendárního Karla Hubáčka a přihlaste svá díla —  stavbu, veřejnou úpravu či projekt — do celokrajské Soutěže Karla Hubáčka. Termín pro odevzdání přihlášek do soutěže je do 31. května, o měsíc později se spustí i veřejné internetové hlasování. Přihlašovací formuláře a potřebné informace jsou na webu www.stavbaroku.lk.

„Liberecký kraj se pyšní nejen přírodními krásami, ale i zajímavou architekturou. Historickou i současnou, prezentovanou soukromými i veřejnými budovami, stejně jako zajímavými úpravami veřejných prostranství. Smyslem soutěže je ukázat, že i po této stránce stále v Libereckém kraji vznikají zajímavé projekty a inspirovat tak další zájemce o kvalitní architekturu. Není totiž lhostejné, v jakém prostředí obyvatelé regionu žijí,“ zmínil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. 

Přihlášené projekty se postupně objeví na webu i facebookovém profilu soutěže a v průběhu léta se představí také prostřednictvím putovní výstavy.

Porota, složená ze zástupců odborných organizací z řad stavebníků a architektů, stejně jako partnerů, kteří se do soutěže zapojili, udělí ceny ve čtyřech kategoriích. První a hlavní z nich je Cena Karla Hubáčka, udělená za nejzajímavější stavbu nebo úpravy veřejného prostoru a krajiny. Dalšími jsou Cena za inovaci udílená za výjimečné návrhy, Cena junior pro studenty, věnující se stavebnictví a architektuře a ocenění pro významnou osobnost v oboru stavebnictví. Vyhlášení výsledků se uskuteční 10. září.

Soutěž Karla Hubáčka se koná letos již pošestnácté. Smyslem soutěže je vyzdvihnout úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné žáky, studenty, projektanty, architekty, zkrátka talenty v oblasti stavitelství, architektury a řemesla z celého Libereckého kraje. Voni zvítězila novostavba mateřské školy Nová Ruda ve Vratislavicích nad Nisou architektů Petra Stolína a Aleny Mičekové.
tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*