Architektonickému bienále v Benátkách bude šéfovat Chipperfield

(ČTK) – Nadcházejícímu architektonickému bienále v Benátkách, které se bude konat od srpna do listopadu letošního roku, bude šéfovat známý britský architekt David Chipperfield. Oznámilo to vedení mezinárodní přehlídky po svém středečním zasedání. Chipperfield převezme funkci ředitele po japonské architektce Kazujo Sedžimové, která připravovala předchozí 12. ročník benátského bienále.

David Chipperfield (zdroj: Wikipedia)
"Připadalo nám užitečné oslovit architekta, který dává najevo obrovský zájem o architekturu jako o obor a táže se po základech, na nichž stojí,"
uvedli zástupci bienále ve svém prohlášení na internetových stránkách.

Osmapadesátiletý britský tvůrce David Chipperfield patří k nejznámějším architektům současnosti. Vlastní ateliér provozuje od roku 1984 a nyní má v několika pobočkách přes 120 zaměstnanců. Kromě rodné Británie hodně navrhuje v Německu, v Itálii a ve Spojených státech. K jeho neznámějším projektům z poslední doby patří například nová budova Muzea moderní literatury v Marbachu, veřejná knihovna v Des Moines v americké Iowě nebo muzeum v čínském Chang-čou.

Bienále architektury v Benátkách se bude konat od 29. srpna do 25. listopadu 2012. České umění se v Benátkách tradičně prezentuje v česko-slovenském pavilonu. Češi a Slováci se na bienále střídají, naposledy v roce 2010 reprezentovala Česko tvorba architekta Martina Rajniše. 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*