Architektura, urbanismus a zdraví

KDY: 24. března 2020, od 19:00 hod
KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, Praha 2

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) zprostředkuje přednášku na téma Architektura, urbanismus a zdraví. Již nyní je jasné, že zdraví bude zásadním tématem roku 2020. Léčebná zařízení a nemocniční areály jsou nedílnou součástí organismu měst. Jakou roli však hrála v minulosti? Jak může v budoucnu vypadat jejich běžné fungování? Jak vypadá moderní architektura nemocničního prostředí? A jak se mohou dnešní města efektivně připravit na hrozící pandemie?

To vše se dozvíte na on-line přednášce CAMPU o architektuře, urbanismu a zdraví. Povede ji profesor Cor Wagenaar z nizozemské univerzity v Groningenu a Technické univerzity Delft, jenž je spoluautorem nedávno vydané publikace Hospitals: A Design Manual, která popisuje zásadní vývoj nemocnic v posledních letech. Akce bude streamovaná na Facebooku CAMPU.

Hlavním partnerem projektu je Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, nejenom významná instituce přímo sousedící s CAMP, ale i budoucí pořadatel připravované architektonické soutěže na nový pavilon ve svém rozlehlém novoměstském areálu. 
Akce je v angličtině.
Ve spolupráci s ARCHIP
Událost na FB

tisková zpráva, Stavbaweb

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*