Areál brněnského výstaviště

Výstava soutěžních návrhů, která byla včera slavnostně zahájena, se koná do 20. 5. 2018 v přízemí Místodržitelského paláce na Moravském náměstí 1a
Návštěvníci uvidí všech dvacet návrhů a čtyři 3D modely zasazené do řešeného území.

Areál brněnského výstaviště a navazujících území 

O výsledcích soutěže rozhodla odborná porota v lednu 2018.
Do prvního kola mezinárodní urbanistické soutěže se přihlásilo celkem dvacet účastníků. Do druhého kola vybrala odborná porota čtyři z nich. První místo nebylo uděleno, protože žádný z návrhů nevyřešil optimálně zadání soutěže. Přesto soutěž přinesla portfolio návrhů a témat, které lze využít k zadání územní studie.
Druhou cenu získal návrh brněnských architektů Milana Raka a Pavla Rady z projektových kanceláří Archteam a RadaArchitekti. Třetí cena byla udělena architektům z ateliéru AiD team.  Organizátorem soutěže byla Kancelář architekta města.

Brněnské výstaviště je rozlehlý areál v centru Brna, ve kterém najdeme hned několik architektonických pokladů. Toto území má velký potenciál zapojit se do organismu města, sjednotit, posílit a zkvalitnit výstavní a kongresovou funkci, ale také může nabídnout občanům města nové veřejné prostranství a relaxační zóny. Hlavním úkolem soutěžících bylo najít formu a způsob využití tohoto areálu, do kterého patří kromě veletržních pavilonů také část areálu brněnských vodáren s návazností na přilehlou vozovnu a rekreační areál Riviéra.

Výstava je zdarma přístupná ve středu, pátek, sobotu a neděli od 10-18.00 hodin, každý čtvrtek od 10-19.00.

Více informací najdete na stránkách KAM Brno.

Související články:
Výsledky soutěže na areál výstaviště v Brně  2.2.2018

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*