Areál volnočasových aktivit na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi

Areál volnočasových aktivit na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi byl ve středu 13. června slavnostně otevřen a jeho nadzemní část zpřístupněna veřejnosti. Práce na projektu nadále pokračují v podzemní části, aby se veřejnosti mohl celý areál otevřít na jaře 2013.
Park s herními prvky navazuje na podzemní parkoviště pro 77 aut. Autorem projektu je tým architekta Dalibora Hlaváčka.

Areál volnočasových aktivit Mladé Boleslavi
(ČTK) – Areál volnočasových aktivit na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi byl otevřen. Město do jeho výstavby vložilo 56 milionů korun, převážně z evropských dotací. Po více než dvou letech tak skončila revitalizace celého náměstí. Informace zveřejnila radnice na svých internetových stránkách.

Konečná úprava sklepení, které objevili archeologové při obnově náměstí, začne až v říjnu. "Nechtěli jsme, aby přes léto byl na náměstí opět stavební ruch, ale naopak, aby zde byl klid a pohoda," řekl náměstek primátora Adolf Beznoska. U příležitosti otevření bude ve vstupním objektu nainstalována výstava fotografií, která dokumentuje proměny Staroměstského náměstí.

Obnova náměstí začala na konci ledna 2010. Úprava, jejíž součástí byla i instalace kovových plastik, fontány a vodní kaskády imitující tok řeky Jizery, získala hlavní cenu veřejnosti v celostátní soutěži Stavba roku 2011. O stejnou cenu se dílo týmu architekta Dalibora Hlaváčka uchází i letos.

Související články:
Obnova Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi 28.5.2012
Foto ze závěrečných prací i z dokončených úprav náměstí – zdroj: MB-net.cz


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*