Art Villa

Betonová vila byla prvním projektem a realizací komplexu Art Villas. Za architektonickým konceptem stojí architekti ze studia Refuel Works. Studio Formafatal bylo investorem osloveno za účelem návrhu interiérů v době projektování a příprav. 
Dům zaujímá výsadní pozici na pozemku o rozloze 25 000 m2, jeho užitná plocha je 570 m2. Kromě velkorysých společných prostor (foyer, hlavní obytná místnost, kuchyně s jídelnou a obytná terasa u bazénu) se tu nachází pět ložnic s vlastní koupelnou. V suterénu jsou dětská hernu, fitness, taneční místnost, šatna, prádelna a technické zázemí.
Inspirací pro návrhy interiérů nám byla okolní divoká džungle, ale také jsme se nechali inspirovat realizacemi brazilského architekta Paulo Mendez da Rochy. Betonové stěny jsou záměrně ponechány ve své surové podobě, které v kombinaci s interiérovými prvky, použitými materiály, vodní plochou a zelení vytváří nevšední prostředí – drsné a luxusní zároveň.
Pro podlahy ložnic a koupelen jsme navrhli ornamentální cementovou dlažbu, která byla vyrobena na zakázku v sousední Nicaragui. Proměnlivost vzorů a barev odkazuje na jedinečnost a neopakovatelnost každého okamžiku. Každým dalším krokem se něco změní. Dalším výraznějším prvkem v interiéru je ručně malovaný akvarelový motiv džungle na keramickém obkladu kuchyňské stěny. Znázorňuje život za zdí a stává se dalším oknem s výhledem do okolní přírody.
V Art vile, stejně jako v Atelier vile, je téměř veškerý nábytek navržen a vyroben na zakázku místními řemeslníky nebo vyroben v Čechách a následně dopraven na místo realizace. Atypický nábytek doplňuje několik křesel, které mají společný svůj původ – byla navržena jihoamerickými designéry nebo architekty.
Teakové dřevo, kov a len jsou hlavními materiály uplatněnými v prostorách vily. Společně s lomenými pastelovými, ale i výraznými barvami použitými na atypickém nábytku oživují a zjemňují interiér betonového surového monolitu.
Tisková zpráva
Foto: BoysPlayNice      

 
3 vily = 3 architekti = 3 různé přístupy
Art Villas Resort

Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Tři vily a otevřený pavilon jsou rozeseté po pozemku o celkové výměře 2,5 ha. Když investor oslovil architekty, přál si vytvořit místo, kde návštěvník splyne s okolní přírodou, pročistí svoji mysl, zažije luxus a dobrodružství zároveň.
Hlavním architektem resortu je studio Formafatal v čele s Dagmar Štěpánovou. Vedle návrhů interiérů do všech domů vtisklo Formafatal finální podobu každé vile a celý resort Art Villas sjednotilo v jedinečný komplex.
Architektonický koncept betonové Art vily navrhlo studio Refuel works, studio Archwerk je autorem konceptu Coco vily a pavilonu Wing.
Art Villa
Autor: Formafatal – Dagmar Štěpánová; spoluautor Martina Homolková; spolupráce Atelier Flera – Ferdinand Leffler, Anna Chomjaková; Different Design – realizace stěrkových povrchů; Můj Originál – akvarelové malby džungle
Zastavěná plocha 618 m2, užitná plocha 570 m2


Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Krása a nádhera 🙂

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*