Artlantis 4.1

Francouzské firmě Abvent se v průběhu posledních let podařilo pasovat Artlantis do pozice nejrychlejšího vizualizačního programu pro architekty. Nejnovější verze Artlantisu má volitelně vestavěn renderovací engine Maxwell Render firmy Next Limit Technologies. Maxwell Render je považován za špičku mezi fyzikálně přesnými renderovacími programy. Unikátní spojení rychlého a intuitivního uživatelského rozhraní s výkonem a přesností posunuje vizualizace do vyšší kvalitativní úrovně.

© Patrick Bernhard, vizualizace Artlantis 4.1 s Maxwell Render engine, test zobrazení interiéru © Nicolas Rivera; vizualizace Artlantis 4.1 s Maxwell Render engine, Tančící dům
Novinky verze 4.1
ISO / Rychlost.
Automatickým vyvážením osvětlení scény dle intenzity jednotlivých světelných zdrojů disponuje Artlantis od verze 3. Artlantis 4.1 přichází s rozšiřující alternativou ve formě fyzikálně přesného renderování. Tato počítačová technologie zavádí principy podobné práci s fotoaparátem, ISO se týká citlivosti filmu, zatímco rychlost se odkazuje na nastavení času expozice. Nastavení renderu "jako fotoaparát" nabízí lepší kvalitu barev a realističtější výsledky.

HDRI pozadí scény. Obraz HDR obsahuje sférickou hloubku prostoru včetně informace o celkovém osvětlení se stíny a odrazy a to v plném rozsahu 360 stupňů. Takové 3D osvětlené prostředí "zaobalující" scénu zajišťuje pro každý pohled skutečnou intenzitu světla. To dělá HDRI pozadí cenné zvlášť pro scény, které obsahují reflexní povrchy. Díky speciálnímu kanálu pro světlo, který je součástí obrazu HDR, vytvářejí světlo a vržené stíny neuvěřitelně realistické vizualizace.

Volitelný engine Maxwell Render. Artlantis je v současnosti nejrychlejší 3D vizualizační aplikace určená pro architekty a designéry. Maxwell Render je považován za fyzikálně nejpřesnější renderovací prostředí. Díky pro Maxwell Render specifickým shaderům a možností pracovat s tzv. pohlednicemi je práce s enginem Maxwell snadná. Stačí jako obvykle nastavit scénu v Artlantisu, pak kliknout na tlačítko pro spuštění Maxwell výpočtu. S Artlantisem 4.1 získávají uživatelé to nejlepší z obou světů, rychlé a jednoduché nastavení a fyzikální přesnost. Artlantis Render 4.1 i Artlantis Studio 4.1 zahrnují 30-denní trial verzi enginu Maxwell Render. Maxwell Render engine pro komerční použití je dodáván formou softwarového downloadu za cenu 13 300,- Kč + DPH
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*