Astrid Offices

Společnost UBM Development Czechia úspěšně dokončila a zkolaudovala administrativní budovu Astrid Offices v pražských Holešovicích. Firmy, které si ji zvolily za své sídlo, zde budou působit od července. A to včetně zaměstnanců UBM, kteří se sem přestěhují z kanceláří v Libni. Nyní je v Astrid Offices pronajatých více než 50 % prostor.

Komorní administrativní budova Astrid Offices vyrostla v Dělnické ulici v Praze 7 na místě bývalé továrny kosmetické značky Astrid. Disponuje 4 300 m2 kancelářských ploch a maloobchodními prostory. „Přes nejistou situaci na trhu, nejrůznější restrikce a vládní nařízení se nám povedlo dodržet stanovený harmonogram výstavby a budovu zkolaudovat podle plánu. Kancelářské prostory nabízíme v tzv. standardu hot shell, čímž nájemce ušetří značné finanční prostředky na dokončovací práce před nastěhováním. Současně jsme připraveni vyjít vstříc nejrůznějším přáním, pokud jde o vzhled i vnitřní členění kanceláří. Budova má železobetonový skelet se sloupy po osmi metrech, takže volnost v tomto směru je skoro neomezená,“ uvádí jednatel UBM Development Czechia Josef Wiedermann, který ve firmě zodpovídá za akvizice, obchod a marketing.

Moderní pracovní zázemí
Administrativní budova Astrid Offices o pěti nadzemních a dvou podzemních podlažích vzešla z pera mezinárodního studia Bogle Architects a vyznačuje se kvalitní moderní architekturou a elegantním designem. Hlavní vstup s prostorným foyer svou atmosférou odráží vzdušnost a světlost všech pronajímatelných prostor, do nichž díky velkorysé výšce stropů až 3 metry a velkoplošnému prosklení přirozeně proniká denní světlo. Použití venkovních vertikálních lamel a horizontálních žaluzií na fasádě domu pak zajišťuje snadnou regulaci stínění. 

„Součástí kancelářské budovy jsou také coworkingová místa, která jsme umístili nejen v interiéru a v zeleném atriu navazujícím na recepci, ale i na zelené střešní terase s výhledem do klidného vnitrobloku. Trend flexibilně řešených a různě sdílených prostor bude v důsledku pandemie sílit, zvyky firem a jejich zaměstnanců se mění,“ vysvětluje Wiedermann. 

Díky novým životním trendům, a vzrůstající oblibě dopravy do zaměstnání na kole, se součástí budovy stala kolárna s plně vybaveným zázemím včetně myčky kol, sprch či relaxační zóny. Přestože se Astrid Offices dá považovat za komorní projekt s limitovaným počtem budoucích nájemníků, ke standardu služeb patří recepce, ostraha a dostatek parkovacích míst. Pokud jde o vybavení a zařízení objektu, nájemci mohou počítat například s optickým datovým připojením, záložním zdrojem energie, moderním chladicím systémem, úspornými tepelnými čerpadly, detekcí CO2 nebo bezpečnostním a kamerovým systémem.

Zelená oáza v srdci Holešovic
Dalším charakteristickým rysem projektu je zeleň v podobě velkého množství organických prvků a doplňků, kterými jsou například zelené plochy ve společných prostorách, zatravněné střechy či vzrostlé stromy ve vnitrobloku. „Stejně jako ve všech našich projektech i zde dbáme na udržitelnost a šetrný přístup k životnímu prostředí. Slova green a smart pro nás nejsou jen marketingová hesla, skutečně je implementujme do projektů, a to již od jejich projektování přes výstavbu až po provoz a správu objektů. S budovou Astrid Offices cílíme na certifikaci LEED Gold. Ta je pro nájemce potvrzením energetické úspornosti a zdravého vnitřního prostředí,“ dodává Josef Wiedermann.

Městská část Praha-Holešovice patří dlouhodobě k vyhledávaným kancelářským a rezidenčním lokalitám, protože disponuje veškerou občanskou vybaveností a výbornou dopravní dostupností. Spojení k projektu Astrid Offices zajišťují autobusové a tramvajové linky či přilehlá zastávka metra C – Vltavská. Díky síti pražských cyklostezek se čtvrť těší oblibě také mezi milovníky dopravy městem na kole. V sousedství je řada kaváren, restaurací a obchodů s potravinami, o kulturní zážitky se postarají hudební kluby nebo Centrum současného umění DOX. K příjemným procházkám vybízí lesopark Stromovka a Letenské sady či nábřeží Vltavy.

tisková zpráva

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*