ATELIER 8000: Vodní svět

Centrum sportů a volného času vzniklo v loňském roce v Praze na Chodově. Jmenuje se Jedenáctka a tvoří ho tři samostatné hmoty, propojené vstupními krčky. Jednotlivé části jsou vůči sobě ustoupeny a výškové gradují. Je tu víceúčelová sportovní hala s teleskopickými tribunami pro diváky, dále plavecký bazén, rekreační bazén s divokou řekou, perličkovými sedátky a lůžky, chrliče a dětské brouzdaliště. Čtyři menší bazénky slouží dětem.

Objekty Vodního světa svým horizontálním řešením vytvářejí protiklad okolní bytové zástavbě, která je výrazně vertikální. Halové prostory jsou zastřešeny pultovými střechami, které jsou po modulech navzájem otočeny o 180°. Dynamické řešení střech zvýrazňuje gradaci hmot.Skeletové konstrukce mají fasádu ze systémového plechového obkladu v odstínech světle stříbrné barvy, prosklené plochy jsou doplněny žaluziemi. Vstupní části – krčky mají zděnou fasádu s tenkovrstvou omítkou a prosklenými stěnami vstupů.
Sportovní hala o výšce sedm metrů se může využívat pro floorbal, volejbal, basketbal, fiutsal, tenis, badminton a stolní tenis. Tvoří samostatný, provozně i energeticky autonomní celek s jedním nadzemním podlažím.Vstup je společný pro hráče i diváky přes foyer s recepcí a barem. Na severu je samostatný vstup do haly z šatnového zázemí určený pro sportovce. Mezi šatnami jsou sprchy a WC, jejich součástí je i šatna pro rozhodčí a ošetřovna. Technické a technologické zázemí spolu se sklady je v severní části krčku s přímou vazbou na zásobovací komunikaci.
V bazénové hale je plavecký bazén 25 m pro kondiční plavání, tobogán, rekreační bazén se spektrem atrakcí – divoká řeka, perličková sedátka, perličková lůžka, chrliče a dětské brouzdaliště. V severní části objektu je umístěna strojovna bazénové technologie, technologické zázemí objektu a šatny personálu.V severní části 1. NP je wellness, které se funkčně dělí na část „relaxace“ (kyslíkosolná terapie, tepidárium, vyhřívaná lůžka) a „zdraví“ (saunový ráj, ledová studna, aroma a solná lázeň).  Zbylá část je věnována odpočinku.V 2. NP je bar, který byl rozdělen na dvě části – suchou a mokrou (mokrý bar slouží pouze pro návštěvníky bazénu). Jeho prostory s velkoplošným prosklením stěn umožňují kontakt s bazénovou halou.

Centrum dětského plavání slouží především pro kurzy – čtyři bazény jsou umístěny u západní prosklené fasády. Dva z nich mají rozměry 6 x 9 m a další dva 4,5 x 4,5 m. Každý je v samostatné místnosti s vlastním skladem na pomůcky a pohotovostním WC. Z baru je možný vstup do zahrady.

Tisková zpráva
Foto: archiv Atelieru 8000


 

Základní údaje
Projekt: ATELIER 8000 spol. s r. o.
Investor: Městská část 11
Dodavatel stavby: HOCHTIEF CZ a.s. a BAU Plus, a. s.


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*