Ateliér Klánovice

Zadáním investora bylo vytvořit na pozemku menší stavbu – ateliér v sousedství stávajícího objektu. Nejen stávající dům, ale i vysoké borovice, které dotváří lesní charakter pozemku, nás ovlivňovaly při uvažování nad umístěním nové stavby. Investor již od začátku kladl důraz na maximální zachování stromů, jejich kořenů a celého okolí. Snažili jsme se proto ateliér situovat tak, abychom ho nenásilně na místo mezi stromy vložili, jakoby tam stál již dříve. Jeden ze stromů jsme dokonce nechali prorůstat terasou.
K návrhu jsme od začátku přistupovali velice citlivě s důrazem na design a každý detail. Tomu odpovídá jak řešení hmoty objektu, dřevěných fasád, oken s bezrámovým zasklením, tak realizace celého interiéru na míru.
Většina interiérových prvků je vyrobena ze stejného materiálu, ze kterého je postavena nosná konstrukce domu – smrkové masivní dřevěné panely. Nosné stěny se tak krásně prolínají s vestavěnými prvky nábytku a tvoří jeden celek. Všechny kusy nábytku stejně jako stěny v interiéru jsou opatřeny běleným nátěrem a v jemných tónech se volilo i zařízení solitérním nábytkem a doplňky.
Autorská zpráva
Foto: Lila Németh

Autor: Ing. arch. Pavel Horák; spolupráce Ing. arch. Michal Kotlas
Autor interiéru: Ing. arch. Hana Viskupičová
Projektant: Jan Švarc
Realizace: Domesi, s.r.o.
Užitná plocha: 78 m2 + 25 m2 terasa
Stavební technologie: masivní dřevěné panely CLT
Střecha: ocelový plech – matový lakovaný
Okna: bezfalcová okna BLOCK; bezrámová zasklení NOFRAME; posuvná bezrámová okna RAND panorama
Podlahy: ateliér – velkoformátová dlažba, galerie – dřevěná dubová
Vytápění: krbová kamna

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*