Autodesk nabízí nový software pro práci se souřadnicovými systémy

Fotogalerie ke článku (1)

Nový software pro práci se souřadnicovými systémy

Nový software pro práci se souřadnicovými systémy
Celá fotogalerie (1)

Software zaručuje přesné převody geoprostorových souřadnic po celém světě.

SpolečnostAutodesk oznámila, že plánuje darovat technologii projekce souřadnicových systémů a map geoprostorové open source komunitě. Software, který Autodesk koupil od společnosti Mentor Software a jejího zakladatele Norma Olsena, pomůže uživatelům snáze zvládat převody geografických souřadnic a umožní přesnou geoprostorovou analýzu.

Zakladatel a šéf společnosti Mentor Software Norm Olsen, který tuto technologii vytvořil a jíž se Autodesk nadále plánuje věnovat, vstupuje do společnosti Autodesk jako senior software engineer.

Tato technologie je v současné době zabudována ve vlastních softwarových produktech Autodesku včetně AutoCAD Map 3D a Autodesk MapGuide Enterprise a používají ji stovky tisíc organizací po celém světě. Softwaroví inženýři Autodesku v současné době připravují zdrojový kód k uvolnění. Což znamená, že pracují na jeho náležité dokumentaci a uspořádání typické pro open source projekt. Společnost počítá s tím, že software věnuje jako open source projekt nadaci OSGeo do konce roku 2007.

Zpracováno dle TZ společnosti Autodesk
Stavba 6/ 2007

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*