Autodesk podpořil XIV. ročník soutěže v digitálních technologiích

Fotogalerie ke článku (2)

Zámek muškety byl letošním zadáním soutěže

Zámek muškety byl letošním zadáním soutěže

Zámek muškety byl letošním zadáním soutěže

Zámek muškety byl letošním zadáním soutěže
Celá fotogalerie (2)

Autodesk Academia DESIGN 2008

Pořádající škola, VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, navazuje ve vzdělávání na tradici, která se spolupodílela na rozvoji automobilky TATRA.

Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila, že podpořila XIV. ročník mezinárodní soutěže studentů středních technických škol v digitálních technologiích — Autodesk Academia DESIGN 2008, který se uskutečnil letos v březnu Kopřivnici. Organizátorem byla letos VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 65 soutěžících studentů a 11 soutěžících učitelů ve dvou studentských soutěžních kategoriích (2D kreslení a 3D modelování) a jedné učitelské (3D modelování). Vítězi se stali studenti Jan Hylský, SPŠ Nové Město nad Metují (2D kreslení) a Radomír Bělík, SPŠ Frýdek — Místek (3D modelování) a Ing. Petr Matiasovits, SPŠ hl. m. Prahy v učitelské kategorii. V hodnocení škol získala putovní pohár SPŠ Frýdek — Místek.

Pořádající škola, VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice, mj. také regionální vzdělávací centrum pro automobilní průmysl, navazuje ve vzdělávání na tradici výroby bryček a kočárů českého podnikatele Ignáce Šustaly, který položil prazáklady dnešní světoznámé automobilce TATRA. Roku 1897 zde vznikl první motorem poháněný vůz v Rakousku-Uhersku s názvem Präsident, jehož duchovním otcem byl český automobilový vynálezce Leopold Sviták.

Soutěž slavnostně zahájil Josef Jalůvka, starosta města Kopřivnice a zástupce ředitele školy Václav Nešpor, za Autodesk Academia Program Miriam Bejčková, ředitelka Computer agency, a  Vlastimil Bejček, ředitel Institutu celoživotního vzdělávání VUT v Brně.

Hlavním sponzorem soutěže byla společnost Autodesk, dále se sponzorsky podíleli Letiště Leoše Janáčka Ostrava, společnosti TATRA, VISTEON (vývoj techniky pro automobilový průmysl), CIREX (výroba automobilových komponent), Regionální muzeum Kopřivnice, o.p.s., Město Kopřivnice, Computer Agency o.p.s. (organizátor Autodesk Academia Programu) a Bowling centrum Kopřivnice.

Zdroj: TZ Myr Communication

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*