Balance Modules od Dornbracht

Fotogalerie ke článku (1)

Balance Modules

Balance Modules
Celá fotogalerie (1)

Rovnováha těla a duše.

Na letošním bolognském veletrhu Cersaie společnost Dornbracht vystavuje mimo jiné novinky ze série Balance Modules. Jako doplnění známých produktů dešťvých panelů RainSky E a RainSky M prezentuje Dornbracht volně kombinovatelné luxusní moduly, pomocí nichž je možné vytvářet individuální prostory pro osobní rituály a nálady.

Novinkami ze série Balance Modules jsou WaterFall, WaterSheet, SideRain a WaterTube. WaterFall a WaterSheet navozují pocity, jaké je možné zažít při koupeli pod vodopádem. SideRain představuje zapuštěné boční dešťové sprchy. Na veletrhu jsou představeny také nové varianty řady WaterTube. Nové prvky Balance Modules dodávají koupelně čistě funkcionalistický a technický vzhled, zároveň jí však ponechávají „lidský rozměr“ pro osobní pocity, emoce a nálady. Tyto moduly pomáhají užívat si každodenní rituály v koupelně zcela odlišným způsobem.

„Koupelna je jediné místo v domě, které dává možnost stáhnout se, nalézt klid a očistit se v obou smyslech tohoto slova,“ říká jednatel společnosti Andreas Dornbracht. „Stejně jako čistě fyzickou je nutné podstupovat i duševní očistu, a to na úrovni, která jde mimo vnější pozornost. Je to spíše proces hledání rovnováhy, čerpání nové síly a energie. A to je přesně to, k čemu řada Balance Modules napomáhá.“

WaterFall zcela splňuje tyto požadavky. Zajišťuje uživateli silný emoční požitek z vody a představuje tento živel neobvyklým způsobem. Také architektonické pojetí tohoto modulu je nevšední. WaterFall přivádí vodopád přímo do vaší koupelny. Odtokový otvor je stylizován do přívalového lože, ze kterého stéká voda na uživatele.

Zabudované dešťové boční sprchy SideRain jsou novým provedením oblíbených sprchových aplikací. SideRain je zcela integrován do struktury koupelny, a navozuje tak atmosféru větší volnosti a svobody pro každého jednotlivce a jeho rituály.

WaterTube je na trhu prvním produktem, který, díky svému minimalistickému designu, vnáší do koupelny Kneippovu vodoléčbu. WaterTube je tedy založen na poznatku, že aplikace vody pomocí různých metod a při různých teplotách podporuje tkáňový metabolismus, a tím také příznivě ovlivňuje krevní oběh.

Architektonická řešení Balance Modules lze použít v každé kvalitní koupelně a lze kombinovat jakékoliv série a technologie z produkce firmy Dornbracht, včetně nových modulů Symetrics.

Balance Modules navrhl dlouholetý partner firmy Donbracht, studio Sieger Design.SideRain


SideRain — skryté boční dešťové sprchy na oblast těla a WaterFall — vodopád instalovaný do sprchového koutu ze série Balance Modules

 

 

 

 WaterTube


WaterTube ze série Balance Modules, hadice inspirovaná vodoléčbou Sebastiana KneippaRainSky M


RainSky M dešťový panel pro montáž do stropu
Povrchová úprava krycího panelu nerez leštěná, nerez kartáčovaná, nově také matná bílá

 

Zdroj: TZ Dornbracht, Happy Materials, 20.10.2008


Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*