Bartlett School of Architecture, Londýnský festival architektury 2013

Největší festival architektury v Londýně představuje trojici českých architektonických ateliérů: Hájek architekti, Šépka architekti, Opočenský Valouch architekti 

Šépka architekti: Dům-zahrada
Na mezinárodní výstavě modelů budoucích staveb Atlas nepostaveného světa
(Atlas of the Unbuilt World), jež je součástí letošního Londýnského festivalu architektury (7. 6. – 27. 6. 2013) se spolu s 60 modely ze 40 zemí představí také tři návrhy českých ateliérů Hájek architekti, Šépka architekti a Opočenský Valouch architekti. Účast těchto projektů, které na prestižní výstavu nominovalo České centrum Londýn,  je velkým úspěchem pro českou architekturu.
V úterý 11. června 2013 se uskutečnilo setkání s Jiřím Opočenským. Český architekt měl mimořádnou příležitost seznámit zahraniční  odborné publikum se svým projektem Spolkového domu ve Slavonicích.

ATLAS NEPOSTAVENÉHO SVĚTA
je mezinárodní výstava organizovaná Britskou radou ve spolupráci s Českým centrem a dalšími kulturními instituty. Výstava je součástí pravidelné přehlídky International Architecture Showcase pořádané v rámci Londýnského festivalu architektury. Kurátorem této reprezentativní výstavy, která byla navržená londýnským studiem Pernilla Ohrsted, je Rob Gregory z Architektonického centra v Bristolu. Jejím cílem je pomocí 3D modelů představit výjimečné, dosud nerealizované architektonické projekty a vize směřování světové architektury.

Petr Hájek architekti zde prezentují projekt Krkonošského centra environmentálního vzdělávání ve Vrchlabí, výrazný příklad konceptuální a kontextuální architektury, kde výsledná budova je hybridem mezi krajinou a domem, modelem okolních hor. Na druhé straně ateliér Šépka architekti zastupuje rezidenční architekturu se svým vizionářským projektem Dům-zahrada, spojujícím obytný prostor se zahradou v jeden celek. Příkladem citlivého přístupu k restaurování v rámci historického centra je pak Spolkový dům Slavonice, který již získal cenu pro mladé architekty v roce 2009, z ateliéru Opočenský-Valouch architekti. Česká architektura se tak ocitá bok po boku ambiciózních projektů jako je nové muzeum v UNESCEM chráněné Tróji od tureckého studia Yalin Mimarlik Architects či prototypu plovoucí školy pro Lagos od NLE z Nigérie.

Petr Hájek architekti: Krkonošské centrum Vrchlabí Petr Hájek architekti: Krkonošské centrum Vrchlabí
Petr Hájek architekti: Krkonošské centrum Vrchlabí
Spolkový dům Slavonice
Součástí výstavy je i 3D tiskárna agentury 3Dpeasy, která architektům, studentům a designerům z celého světa poskytne unikátní příležitost výroby  3D modelů jejich návrhů. Výzva a bližší informace k přihlášení projektů na http://backoftheenvelope.britishcouncil.org

SETKÁNÍ S ARCHITEKTY: OPOČENSKÝ VALOUCH ARCHITEKTI, 11. 6. 2013
Architekt Jiří Opočenský byl jedním z osmi architektů, kteří dostanou v rámci doprovodné akce Setkání s architekty příležitost představit svůj ateliér a projekt Spolkového domu ve Slavonicích.
tisková zpráva


 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*