Barvy Ostravy — industriál, třetí ročník

Speciální doprovodný program festivalu Colours of Ostravatřetí ročník industriálního programu, který pořádá antikvariát a klub Fiducia ve dnech 14. 7.–17. 7. 2011. Čekají vás exkurze s odpichem železa, projížďky historickým autobusem, šumné procházky centrem města ke Stodolní ulici, dětské ateliéry, mistr bodypaintingu, výstava fotografií Ivana Pinkavy, otevírací doba antikvariátu a klubu i o víkendu od 10:00 do 18:00 a speciální sleva na knihy v antikvariátu pro návštěvníky Colours of Ostrava. Vstup na všechny akce bude pro návštěvníky Colours of Ostrava zdarma.

Vzhledem k omezené kapacitě je projížďka a exkurze s odpichem již OBSAZENA!!
Pro účast na procházce doporučujeme rezervaci míst na tel: 59 6117312

(od 13. 6. 2011 po–pá 10–18, v průběhu Colours již nerezervujeme!).

PROGRAM:

14. 7.–17. 7. 10:00–18:00 Ostravské těžní věže – výstava fotografií

15. 7. 12:00 a 15:00 ODPICH ŽELEZA
v Nové Huti a vyjížďka historickým autobusem z Moravské Ostravy do Nové Huti
Pořádá antikvariát Fiducia, komentář provede historik architektury Martin Strakoš
Představa přenesení provozů těžkého průmyslu z centra Ostravy zrála delší dobu. Nová Huť začala vznikat počátkem 40. let, ale válečné události výstavbu přerušily. Navázalo se na ni koncem 40. let, kdy tato "stavba mládeže" představovala propagandou zdůrazňovaný záměr, propojený s budováním nových socialistických měst – Nové Ostravy a Havířova. Nová Huť představovala od té doby druhý největší areál těžkého průmyslu hned po Vítkovických železárnách. Poté, co byla ve Vítkovicích koncem 90. let zrušena výroba železa, představuje Nová Huť jediné místo v Ostravě, kde jsou v provozu vysoké pece. Tato vyjížďka povede průmyslovým čtvrtěmi Ostravy do Nové Huti a její účastníci budou mít příležitost na vlastní oči spatřit současnou podobu zdejší výroby. Sraz bude vždy před antikvariátem a klubem Fiducia, kde vás naložíme do historického autobusu a společně s historikem architektury Martinem Strakošem pojedeme kolem významných a zajímavých ostravských staveb a čtvrtí až k Nové Huti. Tam se přesuneme do horkého provozu, prohlídka bude trvat cca 50 minut. Poté budeme mít opět zajištěn odvoz historickým autobusem zpět k Fiducii. Každý okruh s projížďkou a exkurzí potrvá cca 2,5 hodiny.
POZOR – JIŽ OBSAZENO! (Nízká kapacita z bezpečnostních důvodů.)

16. 7. 12:00 a 14:00 Procházka od Nádražní ulice přes Stodolní ulici po frýdlantské mosty

Pořádá antikvariát a klub Fiducia, komentář provede historik architektury Martin Strakoš
Procházka historika architektury Martina Strakoše bude zaměřena na část Moravské Ostravy, která byla až do počátku 90. let podle oficiálních plánů určena k plošné asanaci a přestavbě v duchu pozdně modernistických architektonických idejí 60. let. Projdeme se Nádražní ulicí kolem zachráněných historizujících, secesních a modernistických městských domů až k Janáčkově konzervatoři a Polskému domu, solitérních pozůstatků původní blokové zástavby. Zastavíme se o hranu panelového sídliště, které mělo mít patřičné pokračování směrem k ulici Stodolní. Pak se přesuneme k prvnímu ostravskému hypermarketu, prodejně společnosti Bauhaus, příkladu přenosu periferní stavby do centra města se všemi s tím spojenými problémy. Prohlédneme si sousední památkově chráněný a chátrající areál bývalých městských jatek, dokládající úroveň zájmu a péče o technické památky Ostravy. Následně se ponoříme do prostředí vnitroměstské periferie kolem ulice Stodolní a povíme si něco o její proměně za uplynulá dvě desetiletí. Projdeme kolem tzv. Šupináče brněnského týmu Létající inženýři. Procházku zakončíme u Domu umění a nedokončeného areálu pasážních domů s výhledem na areál Karoliny. Sraz vždy před antikvariátem a klubem Fiducia. POZOR! REZERVUJTE SI VČAS MÍSTA! JEN PRO NÁVŠTĚVNÍKY COLOURS OF OSTRAVA! Počet osob je omezen.
Rezervace míst na akce na tel: 596117312 (od 13. 6. 2011 po–pá 10–18, v průběhu Colours již nerezervujeme!).


16. 7.–17. 7. 12:00–18:00 Filmové projekce

Projekce krátkých dokumentů České televize Ostrava s tématem industriálního dědictví a architektury – například dokument o Dolní oblasti Vítkovice Zrezivělá krása, Příběhy domů, Výběr dílů z cyklů Intolerance, Ta naše povaha česká a Zašlapané projekty. Ve spolupráci s Českou televizí Ostrava.

14. 7.–17. 7. 10:00–18:00 Speciální slevy na knihy v antikvariátu Fiducia
Pro návštěvníky Colours of Ostrava, kteří se prokážou festivalovou páskou, jsme po celou dobu festivalu připravili slevu 10 % na veškerý náš antikvární sortiment. Neváhejte a navštivte jeden z největších antikvariátů v Moravskoslezském kraji.
Otevřeno máme po dobu festivalu každý den, i v sobotu a neděli, vždy od 10:00 do 18:00.

OTEVÍRÁCÍ DOBA ANTIKVARIÁTU A KLUBU FIDUCIA V RÁMCI COLOURS OF OSTRAVA Po–Ne 10:00–18:00

zdroj: FIDUCIA
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*