Bastion Florenc

ČSAD Praha holding a.s. oznamuje, že na svých pozemcích před nedávnem započala výstavbu komerčního administrativního centra BASTION FLORENC. Svým názvem budova ležící v samotném srdci pražské křižovatky odkazuje na základy vystavěné nad bývalým barokním opevnění bastion XXII. Počátek stavby se váže k roku 1648, kdy se pražské opevnění začalo budovat a bylo ukončeno s rokem 1679. Moderní šestipatrová budova o celkové rozloze 4 310 m2 pronajímatelných ploch nabídne na 4 patrech svým nájemcům prvotřídní kancelářské zázemí o rozloze bezmála 3 400 m2. Zbývající dvě patra jsou dedikována poskytovatelům služeb, pobytové terase, reprezentativnímu vstupu do budovy, ale i prostupem pro pěší, jejichž cestu usnadňují jezdící schody. Kolaudace budovy je plánována na konec května 2022. Tvář objektu vtiskla dvojice architektů Ing. arch. František Novotný a Ing. arch. Jaroslav Suchan. Celková výše investice přesáhne 400 mil Kč.

“Naším cílem, bylo v dané lokalitě nabídnout alternativu k velkoprostorovým administrativním centrům, která máme v sousedství. Chceme ukázat, že dokážeme nejen kvalitně provozovat nejrušnější autobusové nádraží v srdci Prahy na evropské úrovni, ale jsme skutečným partnerem v území, který se stará o celý jeho rozvoj,” řekl za ČSAD Praha holding a.s. Ing. Pavel Vráblík, člen představenstva a generální ředitel.

Marketingem a pronájmem objektu byly pověřeny Estate Ladies, nově založená čistě ženská realitní platforma.

Společnost ČSAD Praha holding a.s. je v současnosti známá především vlastnictvím a správou Ústředního autobusového nádraží Florenc, jehož historie sahá až do roku 1948. Z porevoluční doby je společnost známá rozsáhlými rekonstrukcemi, díky nimž se autobusové nádraží Praha Florenc stalo nejmodernějším nádražím, které splňuje veškeré evropské standardy a poskytuje komfort jak široké veřejnosti, tak dopravním společnostem, využívajícím toto centrální autobusové nádraží. Mimo aktivity spojené s autobusovým nádražím Florenc, stojí společnost za přípravou projektů Rohan, Gemini, Enterprise či Holešovice, které společnost prodávala v předrealizační fázi.

Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.

tisková zpráva

Komentáře

  1. Čtenář Stavbawebu says:

    Všiml jsem si, že arch. František Novotný se zajímá o udržitelnost a ekologický přístup ke stavbám, ale pořád nechápu jak dosavadní návrh jakkoliv zapadá do historického centra Prahy. Pod základy stavby leží stovky let staré zbytky původního opevnění Starého Města.
    (viz. https://www.fa.cvut.cz/cs/fakulta/lide/636-frantisek-novotny/vyzkum)

  2. Čtenář Stavbawebu says:

    Sracka

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*