Bauhaus Spirit

KDY: Čtvrtek 19. prosince 2019, 20:00 hod.
KDE: Vila Tugendhat, Černopolní 45, Brno

Dokumentární film
Německo 2018
Režie: Niels Bolbrinker & Thomas Tielsch
Délka: 94 minut 
Jazyk: německy s českými titulky 

Dokumentární film je fascinujícím pohledem do historie legendární avantgardní školy, která propojila umění, design a řemeslo v jeden celek. Je to už 100 let, co byl Walterem Gropiem ve Výmaru založen Bauhaus. Dokumentární film popisuje fascinující příběh této školy a zařazuje ho do kontextu našeho aktuálního kulturního vývoje. Prostřednictvím rozhovorů s mnoha odborníky dokazuje, že duch Bauhausu žije dál. Současně otevírá otázku společenské utopie. Jak chceme žít dnes, a jak budeme žít?
Snímek režisérů Nielse Bolbrinkera & Thomase Tielscha bude promítán v hlavním obytném prostoru vily Tugendhat v originálním znění s českými titulky.
Projekce vznikla ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu.

PRODEJ VSTUPENEK:
Vstupné: 200 Kč / osoba
Kapacita omezena, předchozí zakoupení vstupenky nutné.
Vstupenky lze zakoupit online na stránkách www.tugendhat.eu.
Prohlídka interiérů není součástí programu.
Do interiérů je zakázán vstup s jehlovými podpatky.

Filmová projekce se tematicky váže k výstavě Bauhaus • ženy Československo, kterou návštěvníci filmové projekce mohou těsně před nebo po skončení projekce navštívit v technickém podlaží vily Tugendhat.
Hlavním tématem výstavy Bauhaus • ženy Československo jsou často tragické osudy studentek Bauhausu spjatých s Československem a jejich specifické zkušenosti na jedné z nejprogresivnějších uměleckých škol začátku 20. století.
Více informací k výstavě zde.

podle podkladů pořadatele

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*