Baumit Akademie PRAXE 2020

Unikátní vzdělávací seminář Baumit Akademie PRAXE 2020 byl slavnostně zahájen 5. února na Střední odborné škole v Praze na Jarově, a to prvním dnem určeným pro fasádníky. 

Společnost Baumit však využila příležitost místa konání letošního ročníku již v úterý, kdy představila své nové stavební materiály a technologie žákům zdejší Střední odborné školy studujícím v oboru stavebních a zednických prací. Žáci tak měli možnost praktického seznámení s vybranými materiály za odborného dohledu techniků společnosti Baumit.

5. února přivítala Baumit Akademie PRAXE první účastníky z řad fasádníků, kteří absolvovali její teoretickou i praktickou část. V teoretické části zaujaly především prezentace odborných školitelů Baumit na téma zateplovacích systémů, širokého výběru omítek či možností tvorby kreativních fasád. V diskusi pak nejčastější dotazy padaly na téma úskalí a správných technologických postupů zpracování vybraných izolantů.

Praktickými ukázkami, které následovaly po teoretické části, dostali zájemci o problematiku tvorby fasád možnost osobně si vyzkoušet např. osazení lepicích kotev Baumit StarTrack, kotvení minerálních desek pomocí hmoždinek Baumit S se zápustnou montáží, vybrané kreativní techniky pro fasády, či stříkání fasádních barev metodou Airless. 

„Již první den Baumit Akademie potvrdil správnost našeho rozhodnutí změnit pro letošní rok formát vzdělávacích seminářů, program rozložit do dvou dnů a zaměřit jejich obsah na konkrétní činnosti spojené s praktickými ukázkami. Řemeslníci tak získávají osobní zkušenost s našimi stavebními materiály a tím se naplňuje i naše snaha o posouvání jejich profesních schopností v každodenní práci na různých typech stavebních realizací. Těší mě také velmi cenná zpětná vazba od účastníků včerejšího programu a stejně tak zájem o praktické ukázky od žáků zdejší střední odborné školy, “ zhodnotil úvod akce Ing. Martin Sochor, vedoucí marketingu Baumit, spol. s r. o.  

Baumit Akademie PRAXE pokračovala programem pro omítkáře, podlaháře a obkladače. Stejně tak, jako první den, bude i další její program rozdělen do teoretické a praktické části. Po absolvování akademie získají účastníci Certifikát a Protokol o zaškolení.

Baumit Akademie PRAXE se poté přesouvá do dalších měst České republiky. 

Více informací k Baumit Akademii, včetně přihlašovacího formuláře, naleznete na webových stránkách společnosti Baumit: www.baumit-akademie.cz.
tisková zpráva Baumit

Související články:
Baumit Akademie 2020  3.12.2020

FOTO: http://media.vizus.com/baumit/6.2.2020/

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*