Dům jsme řešili jako racionální hmotovou strukturu reagující na vnější podmínky – zásadní roli sehrál terénní reliéf, který předurčil trojpodlažní stavbu. Toto řešení efektivně využívá vnitřních prostorů z hlediska oslunění. Dům byl zónován tak, aby se schodiště využívalo co nejméně, ideálně přes jedno podlaží. Myšlenka návrhu byla soustředěna na oslunění interiérů, na výhledy a na vytvoření komfortního bydlení. Společenskou zónu jsme umístili do nejnižšího podlaží, abychom ji co nejlépe propojili se zahradou.
Stavba je tvořena na principu potlačení monumentálnosti a podporuje průnik světla do vnitřních prostorů. Střídmosti a vyváženosti svědčí i řešení fasád, pracující s principem jednoduchosti i charakteru odlehčení a zhmotnění.
Autorská zpráva
Stínící prvek je trochu vidět na fotkách, jiné jsem nedostala. Zhotovitel píše: " Fasádní prvek je jedním z atributů stavby. Bionická…
Všechny fotografie jsou ze 4. dubna 2025. Popisky zkusím doplnit, šlo se staveništěm od Masarykova nádraží mezi budovou Masaryčky a…
Jak se říká, slibem nezarmoutíš.
Tohle je vymazlený dům v šíleném terénu. A to, že má kolem sebe bujnou až divokou zahradu, mu hodně sluší.
Škoda, že u fotografií nejsou popisky na co a odkud se dívám a kdy to bylo foceno,