Blansko nabídne developerům rozsáhlé pozemky po sklenících

Blansko 22. ledna (ČTK) – Blansko nabídne developerům 38.000 metrů čtverečních na nábřeží Svitavy k nové výstavbě. Na těchto pozemcích města zatím stojí skleníky zemědělské společnosti Zera Rájec. Nájemní smlouva mu končí letos 31. října. V uplynulých dnech ji radnice vypověděla, řekla dnes ČTK blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS).


Snahou města bude vypsat soutěž na využití pozemků ještě letos. Jsou v záplavové zóně a nejsou vhodné pro bytovou výstavbu. Město by na nich rádo vidělo některý z hobbymarketů či obchodní pasáž.

"Na těchto pozemcích jsou skleníky již dlouhá léta. Kdysi byly na okraji města, to se ale rozrůstalo. Nyní se ocitly mezi zástavbou, do níž už prostě nepatří," vysvětlil Crha.

Zdůraznil, že pozemky leží na dobrém místě a skutečnost, že jsou v záplavové zóně, lze zohlednit v technických parametrech zamýšlené stavby. Připomněl, že koryto Svitavy nechali před časem vodohospodáři zrevitalizovat. Je tak při povodních schopno pojmout více vody, než tomu bylo za záplav v roce 1997.

Blansko má přes 21.000 obyvatel. Je v něm pět supermarketů. I v době hospodářské krize a po ní se rozvíjí jeho průmyslová zóna. Nábřeží Svitavy je významnou odpočinkovou zónou, do níž město investuje miliony korun.

Upravené koryto řeky Svitavy v části „za skleníky“. Zdroj foto: blansko,cz

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*