Bogle Architects: 140 Fenchurch Street – renovace budovy

Bogle Architects transformovali nárožní budovu na křižovatce ulic Fenchurch a Culum v srdci londýnské City. Klient požadoval výrazný zásah, který by budovu anonsoval a zvýšil její viditelnost z  Fenchurch Street, a také racionalizaci a úplnou modernizaci 1., 2. a 6. patra s cílem vytvořit 1100 m2 kancelářských prostor třídy A. Výrazným rozlišovacím prvkem projektu je dramatická fazetovaná stěna. Rafinovaná geometrie nové stěny je přesně navržena a sestává z propojených, vysoce leštěných konvexních panelů z nerezové oceli. Stěna sahá od lobby v interiéru přes prosklenou fasádu a zalamuje se kolem uliční fasády. 

Holm Bethge, vedoucí projektu z Bogle Architects, říká: „Inspirací pro použití nerezové oceli byla sousední budova Lloyds a také náramek klasických rolexek. Obrátky jednotlivých leštěných zakřivených listů jsou zpracovány v kontrastní textuře a dokončované ručně, takže vytváří další hloubku a zajímavost.“

Rekonfigurace vstupu a vstupní haly zahrnovala nové uspořádání fasády lobby a hlavního obvodového pláště budovy. U něho bylo použito bezrámové zasklení, které tvoří bezproblémové spojení mezi recepcí a ulicí za ní.Koherenci návrhu umocňuje nová zavěšená markýza a velký recepční pult z matované oceli. Součástí projektu je i nová ocelová brána v zadní části budovy, jejíž perforovaný design reinterpretuje geometrii charakteristické stěny v lobby. Širší zadání zahrnuje také odstrojení tří pater kancelářských prostor, kde se zavádí jednodušší a racionálnější stropní rastr spolu s novým osvětlením a modernizované zázemí, včetně redesignu výtahů a WC.
Tisková zpráva

Architekt: Bogle Architects
Klient: aik Immobilien – Kapitalanlagegesellschaft
Metalická stěna: Marzorati Ronchetti srl
Manažer projektu: Jones Lang LaSalle
TZB: FM Focus
Rozpočet: Bigham Anderson Partnership
Koordinátor projektu: Leslie Clark Construction Consultants

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*