Bombay Sapphire představil svou novou kolekci na letošním Designbloku

Fotogalerie ke článku (2)

BOMBAY COLLECTION by Illo (2008) Photo:Soňa Sadloňová

BOMBAY COLLECTION by Illo (2008) Photo:Soňa Sadloňová

„Swarovski Voyage Chandelier“ — unikátní lustr. Created by Yves Béhar

„Swarovski Voyage Chandelier“ — unikátní lustr. Created by Yves Béhar
Celá fotogalerie (2)

V rámci dnů designu v Praze Designblok 08 proběhla ve čtvrtek 9. října ve Superstudio Dox vernisáž špičkového slovenského sklářského designéra Patrika Illo, který zde představil výběr toho nejlepšího, co za posledních 10 let vytvořil. Mezi vystavované produkty zařadil také exkluzivní kolekci Bombay Sapphire, vytvořenou přímo pro Bombay Sapphire Gin - jeden z nejkvalitnějších ginů prodávaných na českém trhu.

Patrik Illo se hned na začátku přiznal, že nejraději má koktejly a právě pro přípravu koktejlů je Bombay Sapphire primárně určený. Jeho aroma a svěží, delikátní chuť, jsou hlavním přínosem pro vyváženost klasických martini koktejlů nebo jiných míchaných nápojů z Bombay Sapphire. Tento unikátní londýnský suchý gin, jehož receptura je používaná již od roku 1761, svou specifickou jemnou chuť získává tak, že všech 10 bylinných příměsí prochází perforovanými měděnými koši.                                                                           
K samotné kolekci Bombay Sapphire nám autor prozradil: „Rád tvořím použitelné věci. Chci, aby se lidem líbily a zároveň aby je mohli používat. U kolekce Bombay Sapphire jsem hledal nějakou svou cestu, kterou jít. Skleněné jazyky, které jsem u sklenic vytvořil, mají symbolizovat vytékání nápoje.“ A jak dlouho celá kolekce Bombay Sapphire vlastně vznikala? „První řadu jsem vytvořil pro výstavu v Berlíně, naopak nejnovější kolekce se zrodila před necelým týdnem.“   Zajímá vás, kde hledá Patrik Illo pro svoji tvorbu inspiraci? „Nejvíc mne inspiruje mé okolí, dívám se na historickou i současnou tvorbu a hledám v ní svůj prostor. Nic konkrétního, z čeho bych čerpal, však neníâ?¦“
                                                                                                                                               
Patrik Illo dokazuje, že je ve své tvorbě všestranný. „Nemám vyhraněný styl. Hodně samozřejmě záleží i na zadání. Dříve jsem si hrál s barvami a z té doby pocházejí také moje barevné experimenty. Experimentuji však stále, nechci se nudit, takže stále zkouším nové věci a hledám. Hraji si s tvorbou jak z těžkého skla a různými kombinacemi, což jsem poznal při svém působení v Polsku, tak s barevným a lehkým sklem.“   Bombay Sapphire a design Jedinečnost ginu Bombay Sapphire a originální láhev jej předurčily k tomu, aby se stal mnohým umělcům inspirací. Proto není divu, že vztah značky Bombay Sapphire a světového designu dal podnět ke vzniku unikátní mezinárodní designérské soutěže o návrh funkční Martini koktejlové sklenice — Bombay Sapphire Designer Glass Competition, sponzorované a inspirované ginem Bombay Sapphire. Soutěž je tak výzvou a příležitostí pro mladé designéry napříč kontinenty, kteří se při návrhu inspirují právě značkou Bombay Sapphire. Úzké propojení této značky se světem designu trvá již téměř 20 let a nezůstává pouze u koktejlových sklenic, ale postupuje hlouběji do sféry designu, architektury, užitného umění či módy. Zcela jedinečné jsou instalace ve veřejných prostorách, jako Voyage — 4,5 m vysoký svícen sestavený z 52 000 šperků Swarowski a 2 000 Bombay Blue diod od Yves Béhara, jež zdobí a ozařuje letištní halu terminálu letiště JFK v New Yorku, nebo nejdelší sofa na světě — 45 metrů — z dílny Toma Dixona ve stylu lahve Bombay Sapphire. 
Na tuto soutěž se Bombay Sapphire snaží navázat i v České republice, díky čemuž právě vznikla zajímavá spolupráce mezi Patrikem Illo a českým zastoupením Bombay Sapphire. „Značka Bombay Sapphire se stala hlavním partnerem slovenského projektu Creater, kde jedním z účastníků je právě Patrik. Na základě této spolupráce jsme se dohodli i na propojení v rámci Čech — konkrétně Designbloku, kde Patrik vystavuje,“ řekla Vilma Vespalcová, Bacardi-Martini Brand Manager pro Českou republiku a dodává: „Mimořádný úspěch kolekce Bombay Sapphire z dílny Patrika Illo zde na Designbloku považujeme za jeden ze zásadních podnětů k tomu, aby v rámci naší spolupráce nezůstalo pouze u tohoto jednoho projektuâ?¦“     Návštěvníci čtvrteční vernisáže měli samozřejmost možnost ochutnat koktejl Bombay Sapphire, konkrétně to byl Bombay Sapphire Gimlet. Pro ty, kdo se nemohli osobně zúčastnit, alespoň malá ochutnávka formou přiloženého receptu:
Bombay Sapphire Gimlet 4cl Bombay Sapphire
4cl limetová šťáva / fresh
Limeta nebo limetková kůra / vlásky
Šejkr naplníme ledem, přidáme všechny ingredience a důrazně prošejkrujeme.
Naléváme do sklenice typu martini a zdobíme osminkou limetky nebo limetkovými vlásky.


www.bombaysapphire.com
www.illo.sk
   

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*