Brněnská radnice se ptá lidí, jak proměnit Černovickou skládku

Anketu, jak skládku využít, zveřejnilo město také na internetových stránkách. Současně probíhá v Urban centru výstava a v pondělí 16.2. bude i veřejná diskuze na stejné téma.

Brněnská radnice zjišťuje u obyvatel města, jak si představují přeměnu Černovické skládky. Největší smetiště v Brně, kam se za komunismu vozil po desetiletí veškerý městský komunální i průmyslový odpad, se nyní rekultivuje. Technici navrhli skládku překrýt vrstvou betonu, aby tam netekla dešťová voda a nevymývala škodliviny. Jak potom povrch upravit, město zatím nerozhodlo, řekl ČTK mluvčí magistrátu Pavel Žára.
Anketu, jak skládku využít, zveřejnilo město na internetových stránkách. Lidé tam mohou zaškrtnout, zda by se podle nich na skládku hodilo spíš golfové hřiště, skatepark, naučná stezka, reminiscence historické poutní cesty z Černovic do Tuřan, recyklační centrum nebo sluneční elektrárna.

Anketu k využití veřejných prostor v Brně nepoužívá město poprvé. V minulosti se úředníci obyvatel ptali například na to, zda by přes centrální brněnské náměstí Svobody měly jezdit tramvaje. Výsledky anket obvykle odhalí preference jednotlivých vrstev obyvatel – například senioři si obvykle uspořádání veřejných prostor představují jinak než rodiny s dětmi. Ankety navíc často končí nerozhodně. Podle úředníků však mohou přinést zajímavé nápady a posilují identifikaci obyvatel města s jeho uspořádáním a proměnami. Právě to je jedna z nejslabších komunikačních stránek města, vyplynulo z nedávné studie pro radnici.

K rekultivaci Černovické skládky se na 16. února chystá i veřejná diskuse. Uskuteční se v Urban centru na Staré radnici. Anketa pak potrvá ještě do konce února.

Na Černovické skládce nyní město dokončuje první etapu rekultivace a připravuje druhou, při níž by se mělo zatěsnit 19 hektarů. Náklady město odhaduje na 187 milionů korun a až 168 milionů korun chce získat jako dotaci z operačního programu Životní prostředí.

Zdroj: Zpráva ČTK 6.2.2009

Doplněno Stavbaweb:
Anketu můžete vyplnit nejpozději do 28. února 2009 písemně přímo v Urban centru nebo elektronicky  zde.
Fotografie současného stavu a další informace najdete zde.

VÝSTAVA
Od 13. ledna 2009 nabízí Urban centrum současně i výstavu:
„Ekologický park Černovická terasa“.
Výstava trvá do konce února 2009.

DISKUZE O EKOLOGICKÉM PARKU ČERNOVICKÁ TERASA
V pondělí 16. února se v Urban centru uskuteční diskuze s veřejností o studii ekologického parku, který má vzniknout v prostoru Černovické terasy. O budoucím areálu s bohatou nabídkou sportovních a rekreačních možností promluví náměstek primátora města Brna Martin Ander a jeden z autorů územní studie ekologického areálu Petr Kučera. Začátek diskuze je v 17 hodin.

Urban centrum na Staré radnici (Mečová 5) je otevřeno od úterý do pátku od 10 do 18 hodin, v sobotu od 13 do 16 hodin.Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*