Brněnské studio ČT by se mělo přesunout do nového za dva roky

(ČTK) – Stavba nového brněnského studia České televize v Líšni v bývalém areálu Zetoru by měla být podle současných předpokladů hotova v polovině roku 2014. Během října až prosince letošního roku by měl být ve veřejné soutěži vybrán zhotovitel stavby. Její rozpočet byl z 560 milionů snížen na aktuálních 341 milionů korun. Na brněnském zasedání Rady ČT to sdělil ředitel brněnského studia Karel Burian. Projektovou dokumentaci k novému televiznímu studiu České televize v Brně-Líšni zpracovala zlínská společnost  S-projekt plus (doplněno Stavbaweb).


"Počítáme, že stavební firmy budou mít velký zájem, takže bychom mohli vysoutěžit ještě nižší cenu,"
očekává vedoucí televizní techniky Pavel Čermák. Původní rozpočet zněl na 560 milionů, Česká televize se však rozhodla, že se nebude stavět ateliér a bude dále využívat současný v Židenicích. Stejně tak se nebudou stavět sklady a další objekty, které dosud využívá studio také v Židenicích. "Na ateliér nám zůstává u plánované stavby místo a je možné jej tam dostavět v budoucnu," doplnil Čermák.

Nové prostory činnost brněnského studia výrazně zjednoduší, zrychlí, zlevní a hlavně zkvalitní. "Už padesát let jsme v provizorním řešení v paláci Typos. Jiné řešení tehdy nebylo. Prověřovalo se, zda by nebylo možné Typos rekonstruovat, ale vyšlo by to dráž než novostavba a dva roky bychom museli fungovat někde jinde. Nové studio se postaví podle televizní logistiky," řekl Burian. Současné prostory nevyhovují nejen vnitřním uspořádáním, ale i dislokací v hůř přístupném centru Brna. "V Líšni bude zcela nová infrastruktura, nicméně technologie budou přesunuty ze současného studia," doplnil Čermák.

Zaměstnanci se přesunou do Líšně naráz. "V září 2014 by měla proběhnout kolaudace. Ještě předtím začneme vysílat takzvaně do zdi a vychytávat mouchy, aby bylo všechno připravené. Druhá část zaměstnanců bude muset zajistit vysílání ještě z Typosu. Nejspíš dojde k dvoutýdenní až měsíční výluce, až bude probíhat kompletní přesun," předpokládá Burian.

Ještě před čtyřmi lety se počítalo s tím, že studio bude stát v městské části Bosonohy, před třemi lety však Česká televize koupila pozemky v Líšni od Zetoru.

Související články.

 

 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*