Broadway v Praze-Zličíně od Evy Jiřičné

Tiché zázemí v nové prodejně SIKO KOUPELNY vytvořily multipodkladové desky Ceresit CL 58.
Projekt interiéru je od proslulé české architektky Evy Jiřičné a jejího pražského ateliéru AI DESIGN.

deska Ceresit CL 58
Reprezentativní showroom o ploše 2700 m² otevřela v březnu letošního roku společnost SIKO KOUPELNY v Praze na Zličíně. Prodejna představuje širokou nabídku tradičních koupelen, ale také rozsáhlou expozici kuchyní, dveří, plovoucích podlahovin, vestavěných skříní a svítidel. Novinkou je prezentace nové značky ELITE BATH, pod kterou bude společnost SIKO KOUPELNY nabízet koupelny pro náročné zákazníky.

Nový showroom SIKO je výjimečný v několika ohledech. Nejen svou úctyhodnou rozlohou prodejní plochy, ale především originálním řešením prostoru inspirovaným diagonálně orientovanou Broadwayí v New Yorku. Projekt interiéru je od proslulé české architektky Evy Jiřičné a jejího pražského ateliéru AI DESIGN. Kromě architektonického ztvárnění interiérů budovy vytvořila Eva Jiřičná, pověstná zálibou v práci se sklem a kovem, ukázku luxusní koupelny, inspirovanou její vlastní koupelnou v londýnském bytě a nyní prezentovanou na Zličíně v rámci expozice ELITE BATH.

Prodejna disponuje také rozsáhlým zázemím, ať už je to více než 2200 m² skladovacích prostor, nebo 700 m² administrativních ploch. Právě v administrativní části budovy se na podlahách uplatnily materiály Ceresit. Díky jim byla kvalitně nainstalována elegantní dlažba, ale současně zajistily i příjemnou akustickou pohodu. Tu vytvořily izolační podkladové desky Ceresit CL 58. Jejich vlastnosti shrnul technický poradce společnosti Henkel ČR Jiří Pavlíček: „Tento materiál má využití především při překlenování trhlin a prasklin na kritických podkladech a při tlumení kročejového hluku. Účinnost se zde odvíjí od síly materiálu, která může být 4, 9 a 15 mm. Právě v prodejně SIKO bylo hlavním důvodem jejich použití zamezení přenosu hluku z vyšších do nižších pater, především tam, kde se nacházejí kanceláře. Desky Ceresit CL 58 zde pomohly vytvořit tiché zázemí, které pracovníci této části budovy jistě ocení.“

podlaha s CL  58 - začátek lepení podlaha s CL  58
podlaha s CL  58 - lepení dlažby podlaha s CL  58 - spárování
podlaha s CL  58 - po spárování
Tomáš Stanovský, ředitel pro expanzi SIKO KOUPELNY, a. s. k výběru materiálů Ceresit dodává: „Při realizaci podlah administrativních prostor nové prodejny byl použit kompletní systém Ceresit – penetrace CN 94, lepidlo CM 16 a izolační podkladové desky CL 58. Finální nášlapnou vrstvu tvoří keramická dlažba. Systém s deskami CL 58 jsme vybrali především pro jeho minimální tloušťku a schopnost plnit funkci kročejové izolace. Díky tloušťce 4 mm jsme nemuseli příliš řešit výškový přechod mezi plochami s a bez kročejové izolace. Vše také proběhlo velmi rychle – položení desek CL 58 včetně přípravy nám trvalo jen 4 pracovní dny. Při realizaci nás navíc překvapila jednoduchost montáže a funkčnost systému. S deskami je schopen pracovat téměř každý, dořezy a členité půdorysy jsou jednoduše řešitelné.“

Multipodkladové desky Ceresit CL 58 jsou určeny k překlenování trhlin a prasklin v podkladu, ochraně položených keramických krytin před tvorbou trhlin při smršťování cementových podkladů v době jejich schnutí. Ideální jsou k překlenutí dilatačních a spojovacích spár v podkladu a k utlumení kročejového hluku pod keramickými obklady a dlažbami i povrchy z přírodního kamene v interiéru. Použití je možné na stěnách i podlahách. V obytných prostorách odolávají také vysokému provoznímu zatížení. Ve vlhkých prostorách doporučují techničtí poradci firmy Henkel použití ve spojení s utěsňovacími stěrkami CL 50 či CL 51 nebo maltami Ceresit CR. Desky zvyšují účinnost elektrických topných rohoží a jsou vhodné pro opravy schodišťových stupňů.
Desky o tloušťce 4, 9 a 15 mm lepené k podkladu jsou ideální pro opravné práce při provádění následných zvukových nebo tepelněizolačních opatření, lepení na kritických podkladech, jako jsou např. dřevěné podlahoviny a dřevotřísky. Desky o tloušťce 15 mm mohou být pokládány jako plovoucí podkladní podlaha, tepelná izolace ve sklepě nebo jako vysoké utlumení kročejového hluku v podkroví. Multipodkladové desky CL 58 je možno lepit flexibilními lepicími maltami pro lepení obkladů a dlažeb, jako Ceresit CM 12, CM 16, CM 17, CM 18, CM 90 nebo CM 25.
podle podkladů společnosti HENKEL

SIKO - foto interiéru SIKO - foto interiéru
SIKO - foto interiéru SIKO - slavnostní přestřižení pásky
 

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*