Budoucnost a přítomnost Prahy 1

Na šesti místech v ulicích Prahy 1 je od 12. října  vystaveno celkem 11 panelů, které prezentují studie úprav veřejných prostranství v Praze 1. Budou v ulicích do neděle 17. října. Celou výstavu je také možné si prohlédnout v pasáži úřadu městské části ve Vodičkově 18.  

V ulicích Prahy 1 se vystavují studie jejich možných úprav
Praha 12. října (ČTK) –

Výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1 se koná už počtrnácté. "Novinka letošního roku je, že výstava se rozšíří přímo do ulic před domy obyvatel Prahy 1. Na jednotlivých prezentačních panelech budou obyvatelé moci zhlédnout, co se v tom kterém místě chystá," řekl ČTK Dvořák. Podle mluvčího Prahy 1 Alexandra Korába se panely vystavují před budovou úřadu městské části ve Vodičkově ulici, v budově polikliniky Palackého, v ulicích Hybernská, Pařížská a Havelská a na Senovážném náměstí.

"Zajímavé jsou návrhy na úpravy Havelského náměstí a tamějšího tržiště a okolí Copa centra – ulic Vladislavovy a Jungmannovy. Součástí výstavy je také návrh nového dětského hřiště na Alšově nábřeží," dodal Dvořák. Veřejnost se může k návrhům radnice na úpravy vyjadřovat; 13. října se na úřadu městské části ve Vodičkově ulici uskuteční veřejná diskuse.

Podle Dvořáka se tak některé plány kvůli odporu veřejnosti nerealizují. Jako například úprava ulice V Jirchářích. "Přišli jsme s naprosto elegantním návrhem, velmi zajímavým. Narazilo to u místních, kteří by přišli o poslední čtyři parkovací místa," vysvětlil Dvořák. Možnost zasáhnout do plánovaných úprav mají lidé v Praze 1 prý šest let.

 

Doplněno Stavabweb:
Minulé ročníky si můžete prohlédnout na stránkách Prahy 1
zde.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*