Budoucnost okolí Budějovické

(ČTK) – Vedení hlavního města se začne zabývat budoucností Budějovického náměstí na Praze 4. Město zřídilo komisi, která bude mít na starosti vypracování projektu proměny okolí metra C Budějovická. Projekt by měl vyjít dle předběžných odhadů na 10,1 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který v úterý 14. dubna 2020 schválili pražští radní.

Hlavní město letos na konci února získalo stavební povolení na rekonstrukci terasy nad stanicí metra, která byla kvůli havarijnímu stavu předloni v lednu dočasně zcela uzavřena, některé části jsou stále nepřístupné.

Komise by měla nalézt odpovědi na otázky celkového rozvoje okolí metra. To znamená, že bude pracovat jak s potřebami a požadavky radnice čtvrté městské části, tak dopravního podniku (DPP) i soukromých vlastníků. Zpracován bude také plán řešení dopravy.

Základní dohoda všech aktérů má být podle schváleného dokumentu hotova letos v červnu. Následovat bude mimo jiné hrubá ekonomicko-funkční studie proveditelnosti a letos v říjnu má být připraven 3D prezentační model jednotlivých řešení. Finální dokument bude hotov v červnu 2021.

Vedení Prahy již začalo řešit rekonstrukci zmíněné terasy přímo u stanice metra, která je v havarijním stavu. Vybudována byla v roce 1977 a nebyla nikdy opravena. Problémem je například zatékání do konstrukce. Havarijní stav je známý od roku 2010. Stavba navíc právně nikomu nepatřila. Teprve v roce 2013 úředníci radnice Prahy 4 rozhodli, že patří hlavnímu městu.

Pasáž u jižního výstupu z metra nechala Praha předloni 22. ledna uzavřít. Tři dny předtím byl uzavřen výstup z metra. Magistrát chtěl terasu zbourat. Po téměř deseti měsících ji nechal podepřít vzpěrami, které jsou u východu z metra dosud, a jižní výstup z metra byl opět otevřen. Uzavření pasáže se od začátku nelíbilo DBK. S ním město bezvýsledně jednalo o možném odprodeji terasy obchodnímu centru. Proti uzavření se tehdy postavila také radnice Prahy 4.

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*