Budova FILADELFIE v BB Centru

Nová moderní čtvrť BB Centrum v Praze 4—Michli pokračuje ve svém rozvoji a v příštím období obohatí tento areál o další objekt. Budova FILADELFIE bude synonymem slova jedinečnost a stane se novou dominantou BB Centra. Navíc díky obchodní pasáži, v níž vznikne market s drogerií či restaurace, ještě více rozšíří již tak pestrou nabídku služeb areálu BB Centra.

Budova FILADELFIE se začala stavět v květnu 2008 mezi ulicemi Želetavská, U Pomníku a U Michelské školy, v sousedství již stojících budov B, C a E. Dokončení budovy se plánuje na druhé čtvrtletí roku 2010. Generálním dodavatelem se stala společnost PSJ, a.s. Autorem architektonického návrhu budovy je architektonická kancelář DaM. Budova FILADELFIE nabídne svým nájemcům plochu o téměř 30 000 m2 kancelářských ploch v sedmnácti nadzemních podlažích. Typické nadzemní podlaží má 1760 m2 pronajímatelné plochy. V kvalitě vnitřního prostředí a uživatelského komfortu patří FILADELFIE k nejmodernějším administrativním budovám a odráží se v ní bohaté zkušenosti developera BB Centra – společnosti PASSERINVEST GROUP, a.s.,“ říká architekt Jan Holna z DaM.
 
Budova FILADELFIE bude dalším přírůstkem do promyšleného seskupení moderních architektonicky zajímavých staveb, jež společně vytvářejí harmonickou koncepci celého areálu BB Centra. V blízkosti budovy FILADELFIE vznikne rozsáhlý park, který bude doplněn vodním prvkem. Nové zelené plochy budou sloužit nejen k relaxaci, ale vytvoří také příjemnou klidovou zónu. Další místo k relaxaci bude pro nájemce připraveno také na střeše FILADELFIE, kde vznikne terasa s nevšedním výhledem.
Základem architektonického řešení stavby je silný půdorysný koncept podlaží. Hmota objektu vychází z tvaru kříže vepsaného do elipsy, což celkový výraz domu odlehčuje. Tuto koncepci dále podporuje tvar stran objektu — čtyři fasádní „vlny“ navozují dynamický pocit z obvodového pláště a odhmotňují základní tvar stavby.
 
Stejně jako ostatní budovy BB Centra bude i FILADELFIE splňovat standardy bezpečně vybavené budovy s nejmodernějším protipožárním zabezpečením — 24hodinová ostraha a centrální recepční služba, turnikety, oddělené výtahy pro podzemní a nadzemní podlaží. V podzemních garážích se bude nacházet téměř 1000 parkovacích stání z většiny využívaných nájemci a z části veřejností.
 
Radim Passer, předseda představenstva společnosti PASSERINVEST GROUP, a. s., říká:„BB Centrum pro mě není jen projekt, ale důležitá etapa mého života. Rozvoj BB Centra dokazuje, že ambice, s nimiž jsme k projektu přistupovali, nebyly marné. Nejen v samotných budovách, ale i kolem nich žijí lidé, a ti mají právo na příjemné životní prostředí. A toto především by měl mít na paměti developer, který by měl být vstřícný návrhům, jež toto splňují. Myslím, že FILADELFIE těmto podmínkám plně vyhovuje.“
 
Tisková zpráva, 22. května 2008

Zadejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*